וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בג"ץ החליט שלא להוציא צווי ביניים בעתירה של עמותת הקשת המזרחית בעניין הקרקעות החקלאיות

22.3.2001 / 13:06

קבע כי מן הראוי לאפשר לממשלה החדשה לגבש עמדה לגבי המלצות הצוות הבין משרדי בנושא מדיניות הקרקע החקלאית

שירות TheMarker.com
ltpgt
בג"ץ החליט שלא להוציא בשלב זה צווי ביניים בעתירה של עמותת הקשת המזרחית (אליה הצטרפו גופים נוספים) בעניין מדיניות הממשלה לגבי מתן פיצוי עבור שינוי ייעוד של קרקע חקלאית לפי החלטות 717, 727 ו-737 של מועצת מקרקעי ישראל.
lt/pgt

ltpgt
השופט יצחק זמיר כתב את ההחלטה בשם 7 שופטי הרכב בג"ץ אשר דנו בעתירה, בראשות נשיא ביהמ"ש העליון, השופט אהרן ברק. השופט זמיר ציין כי: ראוי לאפשר לממשלה החדשה, שקמה זה מכבר, לגבש עמדה לגבי המלצות הצוות הבינמשרדי (ועדת מילגרום), בנושא מדיניות הקרקע החקלאית. כמו כן, הורה לפרקליטות המדינה לדווח על עמדת הממשלה החדשה עד ה- 1 ביולי 2001 ולקבל את תגובת כל בעלי הדין 15 יום לאחר מכן.
lt/pgt

ltpgt
כזכור, עמותת הקשת המזרחית הגישה את עתירתה לפני כשנה לעצירת כל עסקאות הפשרת הקרקע החקלאית במדינת ישראל. לעתירה זו הצטרפו גורמים נוספים, בהם החברה להגנת הטבע. בדיון האחרון, שהתקיים בנושא, ב-31 בינואר 2001 העירו השופטים הערות שונות לגבי חוקיות הדיון בנושא במסגרת ביהמ"ש, לאחר מכן יצאו להתייעצות, ומשחזרו הודיעו כי ימסרו את החלטתם במועד מאוחר יותר.
lt/pgt

ltpgt
המשיבים לעתירה מצד החקלאים הם הרשויות ותנועת המושבים, באמצעות עוה"ד דורון והילה דינאי, התנועות הקיבוציות באמצעות עוה"ד דב וייסגלס ושי צוקרמן והתאחדות האיכרים באמצעות עוה"ד מוטי ארד.
lt/pgt

ltpgt
לדעת עוה"ד הללו, ההחלטה מהווה הבעת עמדה של שופטי בג"ץ לגבי עצם ההגיון בהגשת התביעה. למעשה אין עניין למערכת המשפטית להתערב בנושא מדיניות הקרקע החקלאית, למרות שהעותרים מנסים כבר למעלה משנה לאלץ את בג"ץ לעשות כן.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully