וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גם אימפריית רד לא מחוסנת: RADGUARD סוגרת את שעריה

21.3.2001 / 13:57

כך נודע ל-TheMarker.com. רק לפני שבועיים הודיע הסטארט אפ כי גייס 6.2 מ' ד' בהלוואות גישור מבעלי המניות הקיימים, אך חוסר הצלחה לגייס הון ממשקיעים חדשים הוביל כנראה להחלטה על הסגירה

אלון תבור
ltpgt
רק שבועיים לאחר שהודיעו בעלי המניות המובילים של חברת הסטארט אפ הישראלית רדגארד (RADGUARD) כי הזרימו לקופתה 6.2 מיליון דולר בהלוואות גישור, מתוך כוונה להשלים סבב גיוס הון פרטי גדול יותר לחברה, החליטו לפתע על הפסקת פעילותה ועל סגירתה המוחלטת. כך נודע ל-TheMarker.com.
lt/pgt

ltpgt
סגירת החברה כיום הינה דוגמה ממחישה וכואבת למה שעובר בתקופה האחרונה על כל תעשיית הסטארט אפ, וגם על הגורל המר שצפוי עוד ללא מעט יזמים ומשקיעים. במיוחד נכון הדבר לאחר שרק באוקטובר האחרון עמדה רדגארד להצטרף לרשימה הארוכה של האקסיטים המוצלחים של אימפריית רד של האחים יהודה וזהר זיסאפל, עם עסקת מכירה מתגבשת לפי שווי של יותר מ-200 מיליון דולר ל-Avaya האמריקאית, שפוצלה אז מלוסנט.
lt/pgt

ltpgt
רדגארד, שהוקמה כבר לפני שבע שנים, עוסקת בפיתוח אמצעים מבוססי חומרה לאבטחת מידע, עבור רשתות VPN - Virtual Private Networks. מוצריה מאפשרים שימוש ברשת האינטרנט הציבורית ומטרתם לקשר בין משתמשים מרוחקים, כגון שלוחות ומשרדי שדה, שותפים עסקיים ולקוחות, לבין מערכות המידע הפנימיות של הארגון, בצורה מאובטחת.
lt/pgt

ltpgt
בעלי המניות הקיימים שלה כוללים בין היתר את קרנות ההון סיכון HarbourVest Partners האמריקאית, סטאר הישראלית, ג'פקו ו-NIF היפאניות, CDIB - הבנק לפיתוח התעשייה בטייוואן, אוורגרין, תמר טכנולוגיות, שרם פודים קלנר, והאחים זהר ויהודה זיסאפל.
lt/pgt

ltpgt
סבב גיוס ההון האחרון שלה הושלם בסוף 1999, והיה בעל היקף של 15 מיליון דולר ונערך לפי שווי חברה של כ-60 מיליון דולר. ככל הידוע, הבטיחו האחים זיסאפל לדאוג לשבץ לפחות את מרבית 80 עובדי החברה במשרות חדשות במסגרת קבוצת רד.
lt/pgt

ltpgt
מלבד המשרדים בניו ג'רסי, בבוסטון ובקליפורניה ומשרדי המחקר והפיתוח שלה בתל אביב, מפעילה רדגארד גם רשת סוכנים ומפיצים בכל העולם. עם שותפיה העסקיים והטכנולוגיים ניתן למנות גם את החברות PSINet, סימנס, Deutsche Telekom, פראנס טלקום ו-UUNET.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully