וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רווחי האצ'ינסון ירדו ב-71% בשנת 2000; דיווחה על רווח נקי של 4.37 מיליארד דולר

22.3.2001 / 16:24

הכנסות חברת האחזקות, בעלת מניות הרוב בפרטנר, עלו ב-3% ל-7.3 מיליארד דולר; פירסמה תחזית אופטימית ל-2001

יהודה שויצר
ltpgt
ירידה של 71% ברווחי חברת ההחזקות האצ'יסון וומפואה בשנת 2000. החברה מהונג קונג, המחזיקה במניות פרטנר הישראלית, דיווחה על רווח נקי של 4.37 מיליארד דולר. הכנסות החברה עלו ב-3% ל-7.3 מיליארד דולר.
lt/pgt

ltpgt
הרווח התפעולי של החברה ירד בשיעור קל משנת 1999. החברה דיווחה על רווח תפעולי של 1.711 מיליארד דולר, לעומת רווח תפעולי של 1.716 מיליארד דולר ב-1999.
lt/pgt

ltpgt
הירידה החדה ברווחיה של חברת האחזקות הגדולה מקורה בחולשה המתמדת בענף הטלקום העולמי. הענף, שהיה אחראי לצמיחה הגבוהה של רווחי החברה בשנת 1999, הוא גם זה שהוביל את החברה לירידה הקיצונית ברווח.
lt/pgt

ltpgt
רק לשם המחשה של השינוי שחל בענף הטלקום במחצית השנה השניה של השנה, במחצית הראשונה של שנת 2000 הכפילה החברה את רווחיה פי ארבעה, ובמחצית השנייה של השנה רווחי החברה הצטמצמו בשיעור ניכר.
lt/pgt

ltpgt
מבחינת השוק בהונג קונג, החברה צופה שיפור משמעותי לעסקיה במדינה לאור הורדת הריבית בה. החולשה בכלכלת ארה"ב תציב אתגרים בפני החברה ב-2001, אך בחברה מאמינים כי הרווחים ימשיכו להיות טובים. האצ'יסון מדגישה כי נכסיה הנזילים רבים והיא אינה נמצאת במצוקת מזומנים.
ltbgt
קונה בזול מוכרת ביוקר
lt/bgt
בשנת 1999 הרוויחה האצ'יסון 15 מיליארד דולר ממכירות נכסי הטלקום שבבעלותה. אחת העסקות הבולטות שהביאו לרווח העצום היתה מכירת אורנג'. חברת ההחזקות הגדולה מהונג קונג עשתה לעולם "בית ספר לעסקים". החברה הקימה את אורנג' בשנת 1993 בשותפות עם בריטיש ארוספייס. בשנת 1996 הנפיקה האצ'יסון את אורנג' לפי שווי של 2.5 מיליארד ליש"ט (כ-3.75 מיליארד דולר).
lt/pgt

ltpgt
כשלוש שנים לאחר ההנפקה, באוקטובר 1999, השכילה האצ'יסון למכור את אחזקותיה בחברת אורנג' למאנסמן הגרמנית ב-33 מיליארד דולר, פי תשעה ממחיר ההנפקה.
lt/pgt

ltpgt
רווחי האצ'יסון התעצמו גם בעקבות הכנסות ממכירת החזקותיו בחברת מאנסמן AG הגרמנית. תאגיד ההחזקות מהונג קונג מכר את מאנסמן בסכום של 6.41 מיליארד דולר לחברת הטלקום הבריטית וודאפון איירטאץ'.
lt/pgt

ltpgt
קבוצת האצ'יסון וומפואה היא חברת אחזקות מהונג קונג בבעלות צ'אונג קונג. הקבוצה עוסקת בעיקר בתחום הטלקום והטכנולוגיה, אולם היא גם מפעילת הנמלים הגדולה בעולם, ועוסקת בפעילויות קמעונות, אנרגיה ותשתית, פיננסים, אינטרנט ונדל"ן.

האצ'יסון היא בעלת השליטה בחברת הסלולר הישראלית פרטנר. בעבר החזיקה האצ'יסון בחברת הסלולר הבריטית אורנג', וממנה קיבלה פרטנר את המותג הידוע.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully