וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מנכ"לי ברודקום, JDS, אריבה ואינפוספייס - מבעלי העניין שמכרו מניות לפני ההתמוטטות

22.3.2001 / 16:12

רשימה של בעלי עניין בחברות היי-טק מהנאסד"ק, שמכרו מניות בהיקפים נכבדים לפני נפילת השוק, פורסמה היום ב"וול סטריט ג'ורנל"

דפנה מאור
ltpgt
רשימה של בעלי עניין בחברות היי-טק מהנאסד"ק, שמכרו מניות בהיקפים נכבדים לפני נפילת השוק, פורסמה היום ב"וול סטריט ג'ורנל". יותר מ-50 מנהלים גדולים נמצאים בין המרוויחים הגדולים, שמכרו מניות בשווי של יותר מ-100 מיליון דולר בין אוקטובר 1999 לסוף שנת 2000. השמות הבולטים הם של מנכ"לי ברודקום, i2 technology, ברוקייד, JDS יוניפייז ואינפוספייס.
lt/pgt

ltpgt
מנכ"ל ברודקום (סימול BRCD), הנרי ניקולס, מתבלט ברשימה של ה"וול סטריט ג'ורנל", כיוון שמכר מניות בשווי 509 מיליון דולר בתקופה המדווחת. אם מוסיפים לכך את המכירה שביצע הנרי סמואלי, המייסד השותף של ניקולס - מגיעים ליותר ממיליארד דולר.
lt/pgt

ltpgt
מאז אוגוסט 2000 נפלו מניות ברודקום ב-88%, כך שהשניים הצליחו לחסוך לעצמם הפסדים רבים. בעניין זה עומדת ברודקום עתה בפני תביעה של בעלי מניות, הטוענים כי החברה ניפחה את תוצאותיה הפיננסיות כדי להקפיץ את המניות.
lt/pgt

ltpgt
דובר ברודקום אמר ל"וול סטריט ג'ורנל" כי השניים מכרו את מניותיהם לפי לוח זמנים שנקבע מראש, בלי קשר למחיר המניה. לדבריו, לשניים יש עדיין החזקות של 13% בחברה, כך שכסף רב "נותר על השולחן".
lt/pgt

ltpgt
מנכ"ל חברת האינטרנט אינפוספייס (סימול INSP), נאווין ג'יין, מכר במהלך שנת 2000 מניות בשווי 192 מיליון דולר, כאשר היו קרובות לשיאן, ובשנת 1999 מכר מניות בשווי 203 מיליון דולר.
lt/pgt

ltpgt
מכירת המניות על ידי בעלי העניין משקפת בדרך כלל רווח, כיוון שהם לא רכשו אותן בשוק, אלא קיבלו אותן כאופציות וכהקצאות מתוקף תפקידם. הביקורת שנמתחה עליהם קשורה בעיקר לנושא "חלוקת העושר" - מיליארדי הדולרים שזרמו לכיסיהם הפרטיים הגיעו מידי משקיעים קטנים שקנו קרנות מניות, ומאוחר יותר הפסידו את מרבית שוויין.
lt/pgt

ltpgt
המניות של החברות המופיעות ברשימה - אריבה, i2, חברת Scient, ברודקום וברוקייד, נפלו כולן בעשרות אחוזים משיאן ב-2000. חברת Scient מדגימה ביתר שאת את הקיצוניות של השוק. בעל עניין יחיד מכר מניות בשווי שעולה על השווי הנוכחי של החברה כולה.
lt/pgt

ltpgt
Scient היא חברת ייעוץ בתחום האינטרנט, שיצאה בהנפקה במהלך 1999. בתקופה שנבדקה על ידי ה"וול סטריט ג'ורנל" וחברת המחקר תומסון פייננשל, מכר מייסד החברה, אריק גרינברג, מניות בשווי 225 מיליון דולר. היום שווה החברה כולה 130 מיליון דולר. בדומה לרבים ברשימה טוען גרינברג כי מכר את המניות כדי לגוון את תיק ההשקעות שלו.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully