וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

דורון ערן תובע מהקרן לעידוד קולנוע ישראלי איכותי 8 מיליון שקל

22.3.2001 / 18:50

מפיק הסרטים "לילה לבן" ו"מאחורי הסורגים 2" טוען כי הקרן החרימה והפלתה אותו במשך 10 שנים וסירבה להשקיע בכל פרויקט שהיה מעורב בו

אמיר הלמר
ltpgt
מפיק הסרטים דורון ערן, שהפיק בין היתר את הסרטים "לילה לבן", "ילדי סטאלין" ו"מאחורי הסורגים 2", הגיש היום בביהמ"ש המחוזי בתל אביב תביעה כנגד הקרן לעידוד קולנוע ישראלי איכותי מייסודם של משרד החינוך והתרבות ומשרד התעשייה והמסחר.
lt/pgt

ltpgt
בתביעה, שהוגשה באמצעות עו"ד דן סלע, טוען ערן כי הקרן החרימה, נידתה והפלתה אותו מאז 1992, וסירבה להשקיע בכל פרויקט או סרט שהיה מעורב בו. יתרה מכך, ערן טוען כי הקרן התנתה את השקעתה בפרויקטים של צדדים שלישיים בכך שהוא לא יהיה מעורב בהם.
lt/pgt

ltpgt
ערן מציין ערן כי בסרט הקולנוע "לילה לבן", אשר זכה בפרס הקולנוע הצעיר בפסטיבל קאן, התנתה הקרן את השקעתה בסרט במחיקת שמו של ערן מרשימת יוצרי הסרט.
lt/pgt

ltpgt
התובע טוען בתביעתו כי בעקבות הלחץ שהפעילה הקרן - המהווה גורם מהותי בשוק הסרטים הישראלי שנתמך רובו ככולו בכספי מדינה - על העוסקים בענף בארץ, נאלצו אלה להיכנע לתכתיביה, וטרקו את הדלת בפני התובע. התובע מאשים את הקרן כי פגעה במטה לחמו והביאה אותו למשבר כלכלי אישי חמור.
lt/pgt

ltpgt
לטענת ערן, התנהגות הקרן נבעה מנקמנותו של מנהל הקרן (שעזב בינתיים) בשנים האחרונות, ועל רקע סכסוך אישי, עוד בטרם הוא מונה כמנהל הקרן. בפועל טוען ערן כי הקרן תירצה את התנהגותה באי עמידתו כביכול בתנאי הסכם השקעה שנחתם בינו לבינה בקשר לסרט "זרים בלילה".
lt/pgt

ltpgt
ערן כבר פנה לביהמ"ש בשנת 1999 יחד עם ארנון צדוק, וביקש בהצהרתו כי המשיבה תחדל מלהחרים ולנדות אותו. בפסק דין שניתן בביהמ"ש ע"י השופטת שרה סירוטה, קובעת השופטת כי "הקרן אינה רשאית להחרים ולנדות את מר דורון ערן בקשר לאותה מחלוקת". הקרן עירערה לביהמ"ש העליון על החלטה זו, אך החליטה לאחרונה למשוך את ערעורה.
lt/pgt

ltpgt
כעת תובע ערן מהקרן את כל הנזקים שלטענתו גרמה לו הקרן, בהם מניעת שכר מפיק ב-9 סרטים, מניעת מענקי מינימום ב-7 סרטים ועוד. בסך הכל תובע ערן מהקרן סך של כ-8 מיליון שקל. (א' 1522/01)
lt/pgt

ltpgt
טרם הוגש כתב הגנה.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully