וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נט2וויירלס תיסגר עד סוף אפריל אם לא תגייס כסף; מבקשת לגייס מבעלי מניותיה 5 מ' ד' לפי שווי של 48 מ' ד' לפני הכסף

22.3.2001 / 20:22

ל-TheMarker.com נודע כי נשלחה בקשה ע"י החברה לבעלי מניותיה וביניהם אלפרד אקירוב; אקירוב מבקש בעקבות המסמך להטיל מיידית עיקול על נכסי החברה

אמיר הלמר
ltpgt
ג'יגמי (נט2וויירלס) תיסגר עד סוף אפריל אם לא תגייס כספים נוספים, כך עולה ממכתב ששלחה החברה לבעלי מניותיה, בהם אלרוב נדל"ן, שבבעלות איש העסקים אלפרד אקירוב.
lt/pgt

ltpgt
אקירוב הגיש היום בעקבות המכתב בקשה דחופה לביהמ"ש להטלת עיקולים על נכסי החברה ונכסיו של דוד רובנר באופן מיידי וללא דיחוי. זאת, במסגרת התביעה שהגיש נגד ג'יגמי ורובנר להשבת השקעתו בה בסך 5 מיליון דולר, עקב מצגי שווא.
lt/pgt

ltpgt
במכתב לבעלי המניות, שהוצא ע"י חברת TRG - חברת הייעוץ ששכרה ג'יגמי - נטען כי בעת האחרונה ביצעה החברה מהלכי התייעלות רבים, בהם פיטורי 60 עובדים והשכרת שטחים במשרדי החברה. כך, נטען במכתב כי קצב שריפת המזומנים של ג'יגמי ירד ב-40%.
lt/pgt

ltpgt
עם זאת, מציינת החברה כי מצבה הפיננסי העכשווי יגרום לסגירתה בסוף אפריל, במידה שלא יוזרם לה הון נוסף. לפיכך, מבקשת החברה לגייס כעת 5 מיליון דולר, ומציעה לבעלי מניותיה לרכוש את המניות במחיר של 1.45 דולרים למניה - שער המציב לחברה שווי של 48 מיליון דולר לפני הכסף.
lt/pgt

ltpgt
כזכור, ההשקעה שביצעה החברה בסיבוב הקודם, בו השתתף אף אקירוב באמצעות חברת אלרוב, נעשתה במחיר של 28 דולר למניה, ושוויה אז הוערך בכ-2.5 מיליארד דולר.
lt/pgt

ltpgt
עוד עולה מהמכתב ואף מדו"חות החברה שצורפו לו, כי החברה הפסידה במהלך שנת 2000 כ-143 מיליון דולר, לעומת כ-500 אלף דולר בשנת 1999. ההפסד העצום מוסבר בדו"חות בכך שבמהלך 2000 העניקה החברה לעובדיה ולדירקטורים שלה אופציות שחושבו לפי שווי מניה של 28 דולר, בהתאם לאותו גיוס הון שבוצע במארס 2000. לפיכך, נאלצה החברה לרשום הפסד על ההפרש בין מחיר המימוש של האופציה למחיר המניה (28 דולר).
lt/pgt

ltpgt
בנוסף, עולה מהמכתב שנשלח למשקיעים כי בכוונת החברה, לאחר הגיוס, להחליף את מנכ"ל החברה, חמי דיווידסון, במנכ"ל שיוכל להוביל את ג'יגמי לוול סטריט. לטענת חברת הייעוץ, כבר קיימים מועמדים למשרה.
lt/pgt

ltpgt
במסגרת המהלכים שביצעה ג'יגמי לאחרונה, מציינת חברת הייעוץ כי הון החברה לאחר דילול מלא ירד מ-43.7 מיליון מניות ל-33 מיליון מניות, וזאת לאחר שהומרו 12.5 מיליון אופציות של החברה ל-3.49 מיליון מניות בלבד. יחס ההמרה - 4 אופציות למניה.
lt/pgt

ltpgt
במכתב מפרטת חברת הייעוץ כי ג'יגמי חתמה לאחרונה על הסכם ענק עם חברת הטלקום הסינית ציינה טלקום, וכי החברה עומדת בפני חתימה על הסכמים עם נקסטל ואורנג', אשר המערכות שלה נמצאות אצלן בניסויים. אורנג' אף מוזכרת כמועמדת רצינית להיכנס לחברה כמשקיעה אסטרטגית. בנוסף, קיימים שיתופי פעולה גם עם לוסנט וצ'ק פוינט .
lt/pgt

ltpgt
הצעת החברה לבעלי מניותיה להשקיע בה כספים נוספים עומדת להם עד ל-31 במארס, אז תציע החברה למשקיעים נוספים אחרים להיכנס אליה באותם התנאים. החברה טוענת כי יש בידה כבר כשליש מסכום ההשקעה הנדרש.
lt/pgt

ltpgt
כאמור, הגיש היום אקירוב בעקבות המסמכים החדשים שהגיעו לידיו בקשה דחופה לאשר את העיקולים שביקש להטיל על החברה, עקב מצבה הקשה העולה מהמסמכים ומתוך חשש שלא יוותרו בקופתה כספים נוספים.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully