וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בכיר באי.סי.איי: לכרומטיס יש בעיות טכנולוגיות; בלוסנט מכחישים: "הכל מתקדם כמתוכנן"

22.3.2001 / 22:53

לדברי ריין זווסלמן, סמנכ"ל לשיווק במזרח אירופה והמזה"ת בלוסנט, מספר חברות אירופיות מגלות עניין במוצר של כרומטיס; "אנחנו עדיין מחפשים קונה לווייב-אקסס, אבל לא מוצאים"

גתית פנקס
ltpgt
ltbgt
האנובר, גרמניה
lt/bgt
כבר זמן רב שבשוק מסתובבות שמועות לפיהן כרומטיס, שנקנתה על ידי הענקית לוסנט תמורת 5 מיליארד דולר, נתקלת בבעיות טכנולוגיות מכיוון פיתוח המוצר שלה המיועד לרשת האמריקאית, ה-SONET, וכי היא אינה מצליחה להציג מכירות משמעותיות, לפחות לא כמו אלה שקיוו בלוסנט בעת הרכישה.
lt/pgt

ltpgt
גם היום אמר לנו בכיר באי.סי.איי כי כרומטיס נתקלת בבעיות מסוג זה - מה שאמור, כמובן, לשחק לידי חטיבת האופטיקה של אי.סי.איי - לייטסקייפ, שהושקה בחודש שעבר בצורה רשמית. פלטפורמת ה-XDM של לייטסקייפ מתאימה היום לפרוטוקול ה-SDH שפועל מחוץ לארה"ב, והחל מהחודש האחרון היא אף שיחררה גירסת SONET של המוצר, שמתאימה לרשתות התקשורת בארה"ב.
lt/pgt

ltpgt
מקורן של השמועות לגבי כרומטיס, כך נראה, הן על רקע העובדה שעד כה, ככל הידוע, מכרה כרומטיס את מוצר ה-SONET שלה (זה המתחרה במוצר של לייטסקייפ), לחברת קווסט האמריקאית, בעסקה ששוויה 25 מיליון דולר - ובלבד. עם זאת, ההערכות הן שאפילו את המוצרים האלה כרומטיס טרם סיפקה לקווסט, ומכל מקום, מאז הרכישה של החברה על ידי לוסנט היא לא שיחררה הודעה על חוזה נוסף.
lt/pgt

ltpgt
"זה בהחלט לא נכון לומר שיש בעיות מכיוון כרומטיס", אומר היום ל-TheMarker.com ריין זוולסמן, סמנכ"ל לשיווק במזרח אירופה, המזרח התיכון ואפריקה של לוסנט. "הכל מתקדם כמתוכנן עם כרומטיס, המוצר שלהם מוצלח מאוד, ומבחינת אבני הדרך שהצבנו להם - לוסנט מרוצה". לדבריו, אין הוא יודע את מקורן של השמועות הללו הנוגעות לכרומטיס.
lt/pgt

ltpgt
מעבר לכך, לדברי זוולסמן גם בשוק האירופי יש התעניינות גדולה מאוד במוצר של כרומטיס, והם נמצאים כעת בדיונים מתקדמים עם מספר חברות. "לא רק השוק האירופי הוא מקור הכנסות טוב עבור החברה, אלא השוק הבינלאומי כולו, ואני מאמין שבחודשים הקרובים נפרסם מספר הודעות שיזימו בצורה סופית שמועות לגבי קשיים בחברה, ככל שאלה קיימים".
ltbgt
כיצד אתם רואים את הקשר של לוסנט לישראל? האם אתם מחפשים חברות אטרקטיוויות נוספות לרכישה?
lt/bgt
זוולסמן: "ההיסטוריה שלנו בישראל החלה למעשה ברכישת לננט, שהתגלתה כצעד טוב מאוד עבורנו. מעבר לכך, אנחנו יודעים שבישראל יש גם מוצרים וטכנולוגיות טובים וגם הון אנושי טוב, ובהחלט מתעניינים בכיוון של טכנולוגיות משלימות.
lt/pgt

ltpgt
"אנחנו מסתכלים כל הזמן על השוק הישראלי, שיש בו אחוז סטארט אפים גדול, אבל אני יכול לומר שכרגע אנחנו לא מנהלים מו"מ עם אף חברה ישראלית".
ltbgt
האם בעקבות המצב בשוק אין מו"מ מסוג זה? הקפאתם כוונת רכישות?
lt/bgt
"לא בהכרח. לוסנט מתארגנת בתקופה זו מחדש, וזה תהליך ארוך מאחר שאנחנו משנים לחלוטין את הפוקוס שלנו. בשנתיים האחרונות השוק השתנה לאין ערוך, מאחר שחברות רבות גדלו מעבר ליכולתן.
lt/pgt

ltpgt
"אבל לוסנט בטוחה בדבר אחד: אנשים תמיד יתקשרו בטלפונים רגילים וסלולריים, הכל יגיע בסוף למחשבים, וללא ספק, תחום ה-Access יתפתח בצורה חזקה. אין לנו פחד בכלל מהעתיד של הטלקומוניקציה, הפחד שלנו הוא מהטווח הקצר, ובמיוחד מכך שאין לנו כל הערכה מתי תיגמר ההאטה. אנחנו בינתיים פועלים כדי להגדיל את נתח השוק שלנו, ויש דברים שהם לא בשליטה.
lt/pgt

ltpgt
"אני לא יכול לומר שהקפאנו כוונת רכישות, להיפך, אנחנו תמיד מחפשים דברים מעניינים. כמובן שאופציה נוספת יכולה גם להיות מכירת חברות שלנו בשוק כולו, ובכלל זה בישראל. יש לנו את הפורטפוליו החזק ביותר בעולם, וכדי להישאר במצב כזה, אנחנו עושים כל שאנו יכולים".
ltbgt
אם כבר מכירת חברות בישראל, מה לגבי ווייב-אקסס?
lt/bgt
"חברה בגודל שלנו ובכלל, צריכה להסתכל תמיד על הפורטפוליו שלה ולהחליט אלו השקעות מתאימות לה ולהיפטר מאלה שאינן מתאימות לה. ווייב-אקסס נופלת, לצערי, ברובריקה השנייה. היא אינה מתאימה לנו יותר מבחינה טכנולוגית ואסטרטגית, ולכן אנחנו מחפשים לה קונים. כמובן שנודיע כאשר נמצא קונה רלוונטי, אבל בינתיים אין".
lt/pgt

ltpgt
לווייב-אקסס מערכת גישה אלחוטית, שמאפשרת ל-ISPs להתחבר לרשתות תקשורת ללא צורך בחיבור שהוא קווי.
ltbgt
ומה לגבי חטיבת האופטיקה? האם היא אכן עומדת בפני אקזיט לא בצורת הנפקה - למרות שהגשתם תשקיף - אלא מכירה? יש הרי שמועות לגבי מכירת החטיבה, Agere, גם לקורנינג (סימול GLW), אלקטל הצרפתית ו-JDS יוניפייז (סימול JDSU), לפי שווי עסקה של 8 עד 10 מיליארד דולר.
lt/bgt
"לצערי, אני לא אוכל להתייחס כלל לרכישה אפשרית או להנפקה, מאחר שאנחנו נמצאים ב-Quiet Period. לאחר מכן אני אשמח להרחיב בנושא זה".
ltbgt
הנפילות הגדולות בלוסנט הובילו למצב בו "הפלתם" איתכם חברות נוספות. מהזווית הישראלית, נטרו , שותפת ה-OEM שלכם לשעבר ש-85% מהכנסותיה מקורן בכם, יכולה להעיד על כך אולי בצורה הטובה ביותר.
lt/bgt
"אני לא יכול כל כך לדבר על נטרו מאחר שאני לא מכיר את החברה בצורה טובה (החברה אינה נחשבת תחת אחריותו של זוולסמן, מאחר שהיא חברה אמריקאית, שהקשר שלה לישראל הוא בדמות היזם שלה, גדעון בן אפרים - ג.פ), אבל אין ספק שזה כואב. תמיד חבל כשחברה סובלת, אבל גם לנו לא פשוט היום".
lt/pgt

ltpgt
נזכיר, כי לוסנט הודיעה בסוף ינואר על ביטול הסכם ה-OEM שהיה לה עם נטרו, והאחרונה תעבור למכור בצורה ישירה.
ltbgt
מה הנחת העבודה שלכם לגבי השיפור בשוק הטלקומוניקציה? ובכלל, מתי זה יקרה, ככל שאתם יכולים להעריך, והאם מדובר רק בקצה הקרחון?
lt/bgt
"אין לנו הערכה מתי ההאטה תסתיים. אני גם לא יכול לומר מה נכון לנו בעתיד הקרוב, אבל אני יכול לדבר בוודאות רבה על העתיד הרחוק יותר. הקשיים בשוק הרי הובילו אותנו לקיצוץ רציני בעובדים ולאזהרות רווח. אני לא מאמין שנצטרך לפטר עובדים נוספים מעבר לאלה עליהם הודענו, אבל אין ספק שכאשר קורה משהו כזה, זה עצוב מאוד".
lt/pgt

ltpgt
כשהסברנו לזוולסמן שעכשיו בישראל אנחנו מתמודדים עם בעיית הפיטורים בצורה קשה ועם חוסר שביעות רצון של העובדים הנותר

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully