וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בנק לאומי: מומלץ להימנע מהשקעה באפיק המנייתי ולהיצמד לאפיקים הסולידיים והנזילים

23.3.2001 / 9:31

כלכלני הבנק מעריכים כי הפיחות בשער השקל מול הדולר צפוי להימשך, אולם באופן מתון, בשל פערי הריביות בין ישראל לארה"ב

גולן פרידנפלד
ltpgt
כלכלני בנק לאומי סבורים כי התנודתיות במדדי המניות העיקריים תימשך, כל עוד לא יופיע גורם שישנה את כיוון המסחר במניות. כמו כן, הם אינם רואים הצדקה להיכנס להשקעה באפיק המנייתי בטווח הקצר.
lt/pgt

ltpgt
הכלכלנים מציינים כי סימני האטה, שבאים לידי ביטוי בדו"חות השנתיים ושכנראה יבואו לידי ביטוי גם בדו"חות הרבעון הראשון של 2001, אינם מעודדים משקיעים היושבים כיום על הגדר וממתינים להזדמנות להיכנס לשוק המניות.
lt/pgt

ltpgt
"בזמן בו הרצפה איננה בטוחה, אנו ממליצים להיצמד לאפיקים הסולידיים והנזילים עד שתתבהר התמונה בנאסד"ק ובתל אביב", סבורים כלכלני לאומי.
lt/pgt

ltpgt
עוד מעריכים הכלכלנים כי מגמת הפחתת הריבית המוניטרית תימשך בטווח הקצר לנוכח הצפי למדד מחירים נמוך בחודש הקרוב, לנוכח הצפי להמשך ההאטה במשק, ובשל מרווח הריביות בין ישראל לבין ארה"ב. לכן, להערכתם, זו העת להצטייד במכשירים שקליים ארוכי טווח, הנושאים תשואה של 7.4%, דוגמת אג"ח השחר, שינצלו את הצפי להפחתת הריבית.
lt/pgt

ltpgt
כלכלני לאומי סבורים כי תהליך הורדת הריבית בעולם - הצפוי להימשך, וכן הירידה בתנועות הון נכנסות אצל חברות יצוא לארה"ב - עלולים להשפיע על מהלך המסחר של שער השקל מול הדולר בכיוון של פיחות, שיהיה מתון לאור פערי הריביות בין ישראל לבין ארה"ב.
lt/pgt

ltpgt
בשל כך ממליצים בבנק להשקיע בקרנות מט"חיות, המאפשרות ניהול גמיש תוך חיסכון בעלויות שהיו קיימות באופציה האלטרנטיווית (השקעה בני"ע). אפשרות אחרת שמציעים בבנק היא השקעה בפיקדון סינתטי. פיקדון זה משלב קניית אופציית call ומכירת אופציית put על הדולר, כאשר הוא פותר את בעיית המיסוי על מכשירים דולריים.
lth5gt lthrgt
לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד.
lthrgt
lth5/gt
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully