וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אינווייב מקבוצת אי.סי.איי נכנסת לתחום התקשורת האלחוטית בטכנולוגיית LMDS

25.3.2001 / 8:50

צעד נוסף במאמץ של אי.סי.איי להשתלב בשוק התקשורת האלחוטית רחבת הפס; המערכות מאפשרות לחברות תקשורת להקים במהירות רשתות טלפון באזורים נידחים

הארץ
ltpgt
מאת הדר חורש
lt/pgt

ltpgt
חברת אינווייב (Innowave) מקבוצת אי.סי.איי טלקום החלה לפתח מערכת תקשורת חדשה מסוג Multiple Distribution Service Local) LMDS), אמר אתמול מנהל השיווק של החברה, אבי רהב. אינווייב עוסקת בפיתוח ובשיווק של מערכות תקשורת אלחוטיות המשמשות תחליף לרשתות טלפון קוויות.
lt/pgt

ltpgt
מערכות אלה מאפשרות לחברות תקשורת להקים במהירות רשתות טלפון באזורים נידחים בלי צורך להשקיע בתשתיות יקרות. באופן מסורתי סיפקה אינווייב את המערכות לחברות טלפון כתחליף לקווי טלפון רגילים. המוצר העיקרי של החברה, Multigain Wireless, הוא בעל רוחב פס כמעט זהה לזה של קו רגיל.
lt/pgt

ltpgt
בשנתיים האחרונות עושה אי.סי.איי מאמצים רבים להשתלב בשוק התקשורת האלחוטית רחבת הפס. היא פיתחה דגם משופר של מערכת Multigain המעניק רוחב פס דומה לזה של מודמים מהירים מסוג ADSL.
lt/pgt

ltpgt
בנוסף, רכשה החברה בארה"ב את חברת Winnet, שתוארה על ידי הנהלת אי.סי.איי כבעלת טכנולוגיית LMDS. ואולם בפועל סיפקה החברה האמריקאית לאינווייב מערכות המסוגלות לשמש עורק תעבורה רחב פס בין שתי נקודות בלבד, ולא לשמש תשתית לרשת בה מחובר כל מנוי למנויים אחרים. בעקבות הרכישה שינתה Winnet את שמה ל-Innowave Broadband.
lt/pgt

ltpgt
בישראל מתכוונות ארבע החברות המבקשות להתחרות בבזק להקים מערכת תקשורת מבוססת LMDS. אינווייב מכרה ב-2000 מערכות ב-110 מיליון דולר, ורהב אמר כי התחזית שלו היא לעלייה בהכנסות גם ב-2001. הוא סירב להתייחס לאפשרות שהחברה תרכוש מחברת לוסנט את חברת ווייבאקסס הישראלית.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully