וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

החברה לישראל מחקה 23 מיליון שקל במניות כור - שליש משווי השקעתה בקונצרן

25.3.2001 / 11:55

יוסי רוזן, מנכ"ל החברה לישראל: "בכוונתנו להחזיק ביתרת מניות כור שבבעלותנו"; בידי החברה לישראל מניות כור בסכום של 45 מיליון שקל

אמיר אייזנברג
ltpgt
החברה לישראל מחקה ברבעון הרביעי של שנת 2000 סכום של 23 מיליון שקל בגלל ירידת ערך השקעתה בקונצרן כור . מדובר בסכום המהווה שליש מהשווי לפיו היתה רשומה ההשקעה בספרי החברה לישראל ערב נעילתו של הרבעון. מניות כור נסחרות כיום במחיר של כ-170 שקל, בעוד שבעת ביצוע ההשקעה בהן עמד מחירן על כ-360 שקל.
lt/pgt

ltpgt
החברה לישראל רכשה מניות כור בהיקף כספי של כ-105 מיליון שקל בספטמבר 1999 מידי קבוצת קלארידג'. זאת, במסגרת שיתוף פעולה שתוכנן בין שני הקונצרנים לביצוע השקעות משותפות בחברות תקשורת. בין היתר, דובר כי החברה לישראל וכור יבחנו יחד את ההתמודדות על רכישת גרעין השליטה בחברת בזק 230011-MRQ מידי המדינה. בינתיים, בגלל המשבר במניות התקשורת, פורקה השותפות בין הצדדים והחברה לישראל הודיעה על הקמת מיזם עצמאי המיועד להשקעות בתקשורת.
lt/pgt

ltpgt
במהלך הרבעונים השני והשלישי של 2000, כשמניות כור נסחרו ברמות מחירים של 400-385 שקל, מימשה החברה לישראל חלק מאחזקותיה בכור תמורת 40-35 מיליון שקל ברווח הון הנאמד בכ-5 מיליון שקל.
lt/pgt

ltpgt
בחודשים האחרונים מניות כור צנחו בשיעור משמעותי, ובעקבות זאת הוחלט בהנהלת החברה לישראל למחוק כ-23 מיליון שקל מההשקעה בכור, כך שיתרתה עומדת כיום על כ-45 מיליון שקל.
lt/pgt

ltpgt
מנכ"ל החברה לישראל, יוסי רוזן, אמר היום, כי ההשקעה בכור בוצעה כחלק מתוכניתה של החברה לישראל לבצע השקעות בתחומי התקשורת והטכנולוגיה, ולא למטרת הפקתו של רווח מהיר. "בכוונתנו להחזיק במניות כור שבידינו, משום שהקונצרן עוסק בתחומים התואמים את האסטרטגיה שלנו", אמר רוזן כשנשאל אם בכוונת החברה לישראל למכור מניות נוספות של כור.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully