וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

TPS - אין הכנסות, אבל יש גב מסימנס

25.3.2001 / 10:25

מציגה בחינם בביתן של הענקית הגרמנית

גתית פנקס
ltpgt
ltbgt
(האנובר, גרמניה)
lt/bgt
חברת TPS הישראלית, Tele Parking Systems, הוקמה ב-1997, ועד כה לא ייצרה הכנסות כלל. אומנם לחברה בעלי מניות מרשימים, וביניהם קבוצת ברן (64%), דור כימיקלים מקבוצת דנקנר (23%) וחברת ההשקעות האמריקאית מילניום (13%), אולם החברה, שגייסה 12 מיליון דולר עד כה, כלל אינה מוכרת וככל הידוע לנו טרם נחשפה בצורה משמעותית בתקשורת הישראלית.
lt/pgt

ltpgt
ובכל זאת, החברה מציגה השנה בסביט. ולא סתם מציגה - היא חלק מביתן הקונצרן הגרמני סימנס, שמתגאה בה כשותפתו העסקית, וזו גם לא התערוכה הראשונה שבה זה קורה. למעשה, זו גם לא התערוכה האחרונה שבה זה יקרה, שכן סימנס התחייבה לספק ל-TPS שירותים מסוג זה, וזאת מבלי להשקיע בחברה ולו דולר אחד. למעשה, 6 חברות שונות מציגות השנה כחלק מביתן סימנס, כאשר המכנה המשותף לכל החברות הללו הוא העובדה שהיא נתנה להן במה להציג בה - וממש בחינם.
lt/pgt

ltpgt
מה שמעניין במיוחד הוא ששתיים מתוך 6 בנות המזל הללו הן ישראליות: האחת היא, כאמור, TPS שמתמחה במערכות המאפשרות תשלום מרחוק עבור חניה, בטכנולוגיה המבוססת על ממשקים סלולריים, והשניה היא חברת סלוקייטור, שמתמחה בניהול ציי רכב, אך לא יכלה להגיע בסופו של דבר, מאחר ולקוח גדול מאוד עמו היא מקווה לחתום על עסקה, הגיע לישראל בדיוק בימים אלה כדי לנסות ולסיים משא ומתן.
ltbgt
בסימנס שוקלים השקעה גם בשתי חברות ישראליות
lt/bgt
"אני יכול לומר לך שאנחנו בהחלט שוקלים השקעה בשש החברות הללו", אומר לנו בני חיים, מנהל שיווק ומכירות של המודולים הסלולריים (WDM) בסימנס העולמית. "ויותר מזה, אם אומנם נבצע השקעה, יש סיכויים גדולים יותר לכך שזה יהיה בשתי הישראליות, שכן אנחנו מאוד מרוצים מהן. הן נתפשות בעינינו כיציבות, ויש להן כבר מוצרים בשטח בשלבים שונים", הוא אומר.
lt/pgt

ltpgt
אז מה יוצא לסימנס, שנסחרת היום בבורסת ניו יורק לפי שווי של כ-60 מיליארד דולר, משיתוף הפעולה עם החברות ומהמקום שהיא מקצה להן כאן? "יש היום 180 סטארט אפים ישראלים שמפתחים אפליקציות לסימנס", אומר חיים, "והעבודה איתם אינטנסיווית. מצאנו שהמודולים שלנו ל-WDM מתאימים באופן מצוין למוצר של TPS, שנמצא בשלבי פיתוח, ושיותר נוח לנו להראות את היכולות שלהם באמצעות הדגמה חיה, וזה מה שאנחנו עושים כאן", הוא מסביר.
lt/pgt

ltpgt
המוצר של TPS נמצא כעת בשלבי פיתוח מתקדמים. "אנחנו לא משלמים לסימנס כלל עבור שטחי התצוגה, ומצליחים להגיע לקהל רחב וגדול, שלעולם לא היינו מגיעים אליו ללא סימנס", אומר אמנון סלע, סמנכ"ל הטכנולוגיות של החברה, שהגיע לסביט כדי לחשוף אותה ללקוחות פוטנציאליים. "אנחנו משתמשים במודול של סימנס כפלטפורמת ה-GSM היחידה, ותמורת קבלת המודולים שילמנו 2 מיליון יורו לסימנס", אומר סלע.
ltbgt
ל-TPS חוזים חדשים בהולנד וגרמניה
lt/bgt
לדברי חיים, האפליקציה לתחום הרכבים צפויה לצבור תאוצה, והוא מעריך כי בשלוש השנים הקרובות, ה-Turn Over לשתי החברות יהיה כ-10 מיליון דולר. כיום ל-TPS חוזה גדול עם חברה הולנדית, שהיא אופרטורית שמתחילה לבצע פיילוט עם הציוד של TPS ב-6 ערים בהולנד, ולצורך כך היא הזמינה 20 אלף יחידות רכב.
lt/pgt

ltpgt
סלע אף מעדכן, כי עיריית ברלין תתחיל בקרוב בניסוי עם החברה. מחירה של יחידת רכב, כולל הרכיב של סימנס, הוא 150 דולר, כאשר מתוך זה, המודול של סימנס מוערך בכ-120 דולר. בנוסף, TPS מנהלת מגעים עם מרצדס בנז ועם חברה בת של סימנס כדי שיהיו שותפות מקומיות שלה בגרמניה במסגרת החוזה עם עריית ברלין.
lt/pgt

ltpgt
"אני יכול לומר שבדקנו מודולים של לפחות 10 חברות אחרות", אומר סלע, "וביניהם של מוטורולה, אריקסון ונוקיה, אבל הבנו שסימנס היא האופטימלית בשבילנו מבחינת מחיר וביצועים".
ltbgt
סלע: לא עומדים למכירה, לא מתנגדים לגיוס
lt/bgt
ב-TPS מקווים שהפרויקט עם הולנד יבשיל כבר בסוף השנה, וזה עם עריית ברלין באמצע שנת 2000, "ואולי ברבעון הראשון של 2002 כבר נצליח לבצע משלוחים של עשרות אלפי יחידות", אומר סלע. אולי עם גב חזק ותומך כמו של סימנס זה לא יהיה כל כך קשה, או לכל הפחות לא בלתי אפשרי. אפלקציות אפשריות בהמשך יהיו תשלום לכל ישום אפשרי - כולל עבור שטיפת מכוניות ועבור מזון מהיר (מסוג ה"Drive Way" של מקדונלד'ס).
lt/pgt

ltpgt
סלע, מנהל לשעבר בתדיראן, שולל לחלוטין אפשרות לפיה סימנס, שבכל הזדמנות אומרת כי היא מחפשת הזדמנויות מעניינות לרכישה, תקנה את TPS, שבהחלט נופלת בקטגוריית החברות שלהן טכנולוגיה או מוצר משלימים. "אנחנו לחלוטין לא עומדים למכירה, ובטח לא עכשיו, אבל מצד שני, אין ספק שנשמח להשקעות נוספות", הוא אומר.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully