וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פיונט ונצ'ר מודיעה על הפסקת פעילותה לנוכח מצבה הכלכלי הקשה

25.3.2001 / 12:03

החברה תבצע מחיקת השקעות בהיקף של כ-1.8 מיליון שקל בגין השקעות כושלות בשני מיזמי אינטרנט

אלי דניאל
ltpgt
פיונט ונצ'ר קפיטל אינווסטמנטס (לשעבר, לבלב החזקות), הנמצאת בשליטת נשואה זנקס (מחזיקה בכ-26% ממניות החברה), רועי שרון ואיתי שוויצר, מדווחת היום כי דירקטוריון החברה החליט להקפיא את פעילותה, לנוכח מצבה הכלכלי הקשה של החברה, היעדר האפשרות לגייס משקיעים נוספים אשר יזרימו את ההון הדרוש לפעילותה והיעדר ביקוש הולם לשירותים שהחברה מציעה. בחברה תולים את הפסקת הפעילות גם בהשפעת השפל העולמי על שוקי ההון וגם במצב הבטחוני בישראל.
lt/pgt

ltpgt
כמו כן, החברה מסרה כי תפעל מיידית להפסקת התחייבויותיה כלפי צדדים שלישיים ובכלל זה הפסקת העסקת עובדים על ידה.
lt/pgt

ltpgt
בנוסף, הודיעה החברה כי לדו"חותיה הכספיים תצורף הערת רואי החשבון שלה בדבר המשך קיומה כ"עסק חי".
lt/pgt

ltpgt
ראשיתו של הפרק הנוכחי בתולדות החברה הינו בחודש ינואר 2000, עת נרכשה השליטה בחברה על ידי נשואה זנקס, שרון ושוויצר, מתוך כוונה להפוך אותה לפלטפורמה להשקעות בתחומי האינטרנט עם התמחות במיזמי מסחר אלקטרוני - E-COMMERCE - ויצירת אלטרנטיווה פיננסית למשקיעים להשקעה נזילה בתחום. עד היום ביצעה החברה שתי השקעות במיזמי אינטרנט:
lt/pgt

ltpgt
בחודש מאי 2000 חתמה החברה על הסכם השקעה בחברת Adapti View Technologies, אשר פיתחה טכנולוגיה להפצה והשכרה של אפליקציות דרך האינטרנט. מאז נחתם ההסכם השקיעה החברה ב-Adapti View כ-1.5 מיליון שקל.
lt/pgt

ltpgt
בחודש יולי 2000 חתמה החברה על מזכר הבנה עם חברת Retailclick.com, העוסקת בפיתוח מערכת בתחום המכר בין יצרני מוצרי צריכה לבין קמעונאים בארה"ב, לפיו תרכוש החברה כ-5% ממניות Retailclick.com.
lt/pgt

ltpgt
כעת, במקביל להודעתה על הפסקת פעילותה, מדווחת החברה גם על מחיקת השקעותיה בשתי החברות הללו, השקעות בהיקף של כ-1.8 מיליון שקל, וזאת לנוכח אי הצלחתה של Adapti View לגייס כספים נוספים והערכת החברה כי מטעמי שמרנות קיים קושי, בתקופה זו, בהערכת שווי מניות חברת Retailclick.com.
lt/pgt

ltpgt
ערן גורן, יו"ר דירקטוריון החברה ומנכ"ל נשואה זנקס, התייחס להפסקת פעילות החברה ומסר ל-TheMarker.com כי "הפסקת הפעילות נובעת מכך שהמודל העסקי של חברות דוגמת פיונט, המתפקדות כחממות, לא הצליח להתרומם. גם יזם וזינוק נכשלו בסופו של דבר. Adapti View לא הצליחה לגייס כספים נוספים ולגבי Retailclick.com - הרי שקיבלנו כ-5% ממניותיה בגין השירותים שהענקנו לה. מטעמי שמרנות בוצעה המחיקה".
lt/pgt

ltpgt
באשר לעתיד החברה, מסר גורן כי "כרגע נשארו בה כ-7 עובדים, והחל מה-15 בחודש הבא יישאר בחברה רועי שרון, אשר ימשיך לנהל אותה. מבחינת נשואה זנקס, אין לנו כוונה להמשיך ולפעול דרך החברה ובכוונתנו למכור את החזקותינו". גורן הוסיף כי "מבחינת נשואה, נכון לסוף דצמבר 2000 כבר מחקנו את מרבית השקעתנו בפיונט".
lt/pgt

ltpgt
מניית החברה נסחרת בתל אביב לפי שווי של כ-6 מיליון שקל. בתשעת החודשים הראשונים של שנת 2000 הסתכמו הכנסות החברה ממתן שירותים ב-126 אלף שקל. בתקופה זו רשמה החברה הפסד של כ-2.3 מיליון שקל.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully