וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נכון לעכשיו: משחק הכדורגל ישראל-אוסטריה שיתקיים ביום רביעי לא ישודר בארץ

25.3.2001 / 12:19

המשחק, במסגרת מוקדמות המונדיאל, נמכר ישירות מוופ"א לאביב גלעדי; רשות השידור: "אין כסף"

רוני קורן-דינר
ltpgt
משחק נבחרת ישראל נגד נבחרת אוסטריה, שייערך ביום רביעי באוסטריה במסגרת מוקדמות המונדיאל, לא ישודר בארץ (נכון להיום). הסיבה: המפיק אביב גלעדי רכש את זכויות השידור של שלושת משחקי הנבחרת בחו"ל מארגון הכדורגל האירופי וופ"א במחיר 800 אלף דולר, ורשות השידור מסרבת לקנות בשל המחיר הגבוה, לטענתה.
lt/pgt

ltpgt
היריבות בין גלעדי לרשות היא ארוכת ימים. רק לפני כשלושה שבועות הוציאה הרשות מכתב לשר התקשורת, שבו היא ביקשה ממנו לפעול לחקיקה נגד רכישת זכויות שידור של אירועי ספורט בידי גורמים שאינם גופים משדרים (דוגמת גלעדי). גלעדי מצדו, בראיון שנערך עמו הבוקר בגלי צה"ל, טוען שעברו שבועיים מיום שפנה לוופ"א ועד שרכש את הזכויות, משום שהארגון נתן עדיפות לגופים משדרים - אך לא נרשמה אף פנייה מישראל.
lt/pgt

ltpgt
"זהו מחיר מציאה", אמר גלעדי לרזי ברקאי בגל"צ. "מדובר בכ-350 אלף דולר למשחק, כולל רווח". ברשות השידור זועמים על גלעדי. אורי פורת, מנכ"ל הרשות, טוען שאין בידי הרשות סכומים כאלה, ובכל אופן, התמורה אינה מצדיקה את העלות. רובי ריבלין, שר התקשורת החדש, סיפר בתוכניתו של ברקאי כי בימים האחרונים קיבל מאות פניות של אזרחים לשידור המשחק.
lt/pgt

ltpgt
יו"ר איגוד המפרסמים והמשנה למנכ"ל סלקום, אורן מוסט, שלח הבוקר מכתב לריבלין (באין עדיין שר ממונה על רשות השידור) ובו הוא מציע להנהיג במשחקי החוץ של הנבחרת אותה שיטה שהוכיחה עצמה בשידורי האולימפיאדה - גיוס חסויות.
lt/pgt

ltpgt
"שידורים אלה הניבו לרשות השידור 6.5 מיליון שקל ממכירת חסויות", כותב מוסט. "יש ערך רב לקיומו של שידור ציבורי נטול פרסום ומסחריות אך ניתן לקיימו רק ע"י יצירת מקורות מימון הולמים. לכן, מציע איגוד המפרסמים בישראל כי לרשות השידור יותר לממן שידורים ספציפיים שחשיבותם לציבור גבוהה, באמצעות מכירת זמן פרסום למשווקים".

אריה שומר, מנכ"ל משרד המדע, התרבות והספורט, שנפרד הבוקר מהנבחרת בשדה התעופה, הבטיח שיעשה כל מאמץ לפשר בין הנצים, ועוד היום יכנס פגישה עם נציגי רשות השידור, גלעדי וההתאחדות הישראלית לכדורגל.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully