וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

"חלומות שלוקחים הביתה": קמפיין ראשון לאיקיאה בארץ

25.3.2001 / 12:39

משרד הפרסום אזימוט, המלווה את החברה, הפיק את קמפיין ההחדרה בהיקף של 1.5 מיליון דולר

נורית שר
ltpgt
רשת הריהוט השוודית איקיאה תעלה החל מאמצע השבוע קמפיין החדרה לסניף איקיאה הראשון שיפתח ב-3 באפריל. הקמפיין הופק ע"י משרד הפרסום אזימוט בהשקעה של כמיליון וחצי דולר. הקמפיין יעלה תחת הסיסמה: "איקיאה. חלומות שלוקחים הביתה", והוא כולל סרטון טלוויזיה, שילוט חוצות, מודעות עיתונות ותשדיר רדיו. מסע הפרסום יימשך כשלושה שבועות.
lt/pgt

ltpgt
סרטון הטלוויזיה מציג בעלי מקצועות שונים - אנשי מכירות, מובילים ומרכיבים, היושבים על ספה של איקיאה. בהמשך הסרטון מתברר כי אנשי מקצוע אלו אינם נחוצים בתהליך השיווק והמכירה של איקיאה ובשל כך ניתן להוזיל את עלויות המחיר הסופי ללקוח.
מודעות העיתונות (דאבל ספרד) ושילוט החוצות מציגים גבר ישן על קופסאות קרטון של איקיאה שמכילות את המוצר אותו הוא ירכיב.
lt/pgt

ltpgt
יום לפני פתיחת החנות תעלה איקיאה העולמית מודעה נוספת שתברך על כניסת איקיאה לארץ ועל הצטרפותה ל"משפחת איקיאה העולמית". במודעה זו תיוצג כל חנות של איקיאה ברחבי העולם על ידי כיסא גבוה, ואילו ישראל, החדשה ב"משפחה", מיוצגת על ידי כיסא ילדים. מודעה זו מתפרסמת בפורמט דומה עם השקת כל חנויות הרשת בעולם.
lt/pgt

ltpgt
הקונספט הפרסומי של הרשת הוא אחיד לכל הרשת ומכתיב שפה זהה לכל החנויות באמצעות דרך הצגת הרעיון של החנות, שימוש בפונטים מסוימים, טיפוגרפיה של מודעות וכו'. משרד הפרסום אזימוט התאים את הפונטים בהם עושים שימוש בחו"ל לפונטים עבריים מקבילים.
lt/pgt

ltpgt
מנכ"ל אזימוט, דרור קליסקי, מסר כי "הסגנון הפרסומי של איקיאה מבוסס לרוב על שימוש בהומור, ולעתים אף הומור עצמי". לדבריו, המסר של איקיאה עובר בשני אופנים, הן באמצעות פרסום תדמיתי מותגי והן על ידי פרסום מכירתי - המבוסס על הצגת מגוון המוצרים ומחיריהם.
lt/pgt

ltpgt
הפרסומות של איקיאה בעולם מתמקדות בערכי המפתח של החברה: חיסכון בשירות עצמי, איכות המחיר נמוך, הכל לבית תחת קורת גג אחת והקטלוג כאמצעי שיווקי ונוח ללקוח.
lt/pgt

ltpgt
שווי המותג של איקיאה מוערך בכ-6 מיליארד דולר לפי דו"ח הדירוג העולמי השנתי של INTERBRAND - "המותגים המובילים לשנת 2000". איקיאה מדורגת במקום ה-40 הכללי והראשונה בדירוג תחום עיצוב וריהוט הבית.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully