וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אינפונט, המתמחה בתקשורת נתונים, מציעה עצמה למכירה; שווי השוק - 2.5 מיליארד דולר

23.3.2001 / 16:05

אינפונט היא חברת הנתונים העצמאית היחידה בשוק; מתחרתה אקוואנט נמכרה בשנה שעברה תמורת 9.2 מיליארד דולר

גיא צ'אק
ltpgt
החברה האמריקאית אינפונט (סימול IN), המתמחה בתקשורת B2B, הודיעה כי היא בוחנת "אלטרנטיבות אסטרטגיות", ולמעשה הציעה עצמה למכירה. שווי השוק של אינפונט נאמד ב-2.5 מיליארד דולר, וצפוי כי תמשוך תשומת לב רבה, שכן היא חברת הנתונים העצמאית האחרונה בשוק.
lt/pgt

ltpgt
אקוואנט, המתחרה ההולנדית של אינפונט, נמכרה בשנה שעברה לפראנס טלקום תמורת 9.23 מיליארד דולר. ההערכה היא שאינפונט תימכר בסכום גדול אף יותר. עם בעלי ההחזקות באינפונט נמנות KPN, סוויסקום, טליה, טלפוניקה וחברות נוספות.
lt/pgt

ltpgt
המקורבים להנהלת החברה טוענים כי אינפונט קיבלה הצעות מקונים פוטנציאליים ולכן החליטה להציע עצמה למכירה פומבית. בדומה לחברות תקשורת רבות, מניותיה של אינפונט קיבלו מהלומה משמעותית בוול סטריט. מחיר מניותיה הוא כעת 5.7 דולרים, לעומת 28 דולר למניה בשנה שעברה.
lt/pgt

ltpgt
האנליסטים מעריכים כי יש לחברה פוטנציאל גדול, משום שיש לה בסיס לקוחות יציב. בתחילת דרכה, לפני 30 שנה, היתה אינפונט חלק מ-CS (סימול CSC). כיום יש לה הכנסה שנתית של 700 מיליון דולר בלבד, אולם הונה במזומן מסתכם ב-500 מיליון דולר.
lt/pgt

ltpgt
לאינפונט שיתוף פעולה אסטרטגי עם SBC (סימול SBC) ועם דויטשה טלקום; חברות הטלקום משווקות את שירותיה של אינפונט ללקוחותיהן.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully