וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עלייה של 12% ברווח השנתי של בנק דיסקונט ניו יורק ל-51.2 מיליון דולר

25.3.2001 / 13:59

רווחי הבנק, מקבוצת דיסקונט, ברבעון הרביעי - 10 מיליון דולר; היקף הנכסים של הבנק עלה במהלך השנה בכ-14.4% ל-5.4 מיליארד דולר

אילן מוסנאים
ltpgt
ישראל דיסקונט בנק אוף ניו יורק, מקבוצת דיסקונט , מפרסם הבוקר, כהכנה לדו"חות המאוחדים של הבנק שיתפרסמו ביום חמישי הקרוב, את תוצאותיו לשנת 2000.
lt/pgt

ltpgt
הרווח הנקי של השלוחה האמריקאית של דיסקונט הסתכם בשנת 2000 ב-51.2 מיליון דולר, עלייה של 12.5% לעומת הרווח ב-1999 שהסתכם ב-45.5 מיליון דולר. התשואה על ההון העצמי של הבנק הגיעה ב-2000 לשיעור של 12.7% בהשוואה ל-11.2% בשנה הקודמת.
lt/pgt

ltpgt
עם זאת יש לציין כי במהלך הרבעון הרביעי חלה האטה ברווחי הבנק, שהסתכמו ב-10 מיליון דולר (לעומת קצב של כ-13 מיליון דולר בשלושת הרבעונים הקודמים).
lt/pgt

ltpgt
בהיקף הנכסים של הבנק, שהנו הבנק העשירי בגודלו במדינת ניו יורק, חלה במהלך השנה עלייה של 14.4% והם הסתכמו ב-5.4 מיליארד דולר.
lt/pgt

ltpgt
יו"ר דיסקונט בנק אוף ניו יורק, אריה מינטקביץ, מסר כי העובדה שהבנק ממשיך להגדיל את רווחיותו ומצליח להשיג תוצאות טובות בשנת 2000, בולטת גם לאור הירידה ברווחיות של המערכת הבנקאית האמריקאית בשיעור ממוצע של כחצי אחוז.
lt/pgt

ltpgt
אריה שר, נשיא הבנק, מסר כי השיפור בתוצאות הבנק מוסבר ע"י גידול מבוקר של תיק האשראי, עיקרו לחברות בינוניות (Middle Market), גידול בפעילות נלווית לעסקי אשראי, במיוחד בתחום סחר החוץ, פיתוח סלקטיווי ואיכותי של בנקאות פרטית מקומית והמשך פעילות ענפה בתחום הבנקאות הפרטית הבנלאומית.
lt/pgt

ltpgt
במהלך שנת 2000 נפתח סניף הבנק במדינת קליפורניה שאיפשר לבנק להעביר את פעילותו שם ממתכונת של סוכנות בנקאית, הפועלת במסגרת רישיון מצומצם, למתכונת של סניף המציע ללקוחותיו שירותי בנקאות מלאים. הסניף מצטרף למערך הסניפים של ישראל דיסקונט בנק אוף ניו יורק, לחברת הבת שלו באורוגווי ולפרישה של מערך הנציגויות בדרום אמריקה.
lt/pgt

ltpgt
בנק דיסקונט דיווח לפני מספר שבועות כי הוא צפוי לסיים את הרבעון הרביעי של שנת 2000 בהפסד של יותר מ-89 מיליון שקל, שיוביל את הבנק להפסד בסיכום השנה כולה.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully