וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מנכ"ל חטיבת האקסס של ECI: "הרבעון הראשון מאכזב, לא בגלל ההאטה אלא בגלל הקרב עם הוועד"

23.3.2001 / 14:27

פיני חביב, מנכ"ל חטיבת Inovia, אמר בסביט: "אורכית מתה כבר לפני שנה, היא רק לא ידעה את זה"; "גם עכשיו, כשנראה שאורכית לא תספק לבזק ציוד, אני לא דופק לאילן בירן על הדלת"

גתית פנקס
ltpgt
(האנובר, גרמניה). לפני יומיים יצאה לדרך בצורה רשמית חטיבה נוספת של חברת אי.סי.איי - חטיבת האקסס לשעבר ובשמה החדש - Inovia.
lt/pgt

ltpgt
פיני חביב, מנכ"ל החטיבה, אמר ל-TheMarker.com כי הוא מעריך שתוצאות הרבעון הראשון של 2001 של Inovia יהיו נמוכות מן התחזיות, אך למרבה ההפתעה, לא מדובר בירידה בעקבות ההאטה בשוק, או על רקע קיצוץ בתקציבי ה-IT. מסתבר, כי הסכסוך עם העובדים, שעדיין לא הסתיים בצורה סופית, הותיר את עקבותיו לא רק על המורל של העובדים, אלא גם על הדו"חות הכספיים של החברה.
lt/pgt

ltpgt
בשנת 2000 הכנסותיה של Inovia הסתכמו ב-272 מיליון דולר (עלייה של 28% מהכנסות שנת 1999), כששליש מתוכן מקורו בברודבנד ובמשפחת מוצרי ה-xDSL, ואילו שני השלישים הנותרים מקורם במערכות ה-Legacy של החברה. ברבעון הרביעי החברה דיווחה על הכנסות של 69.2 מיליון דולר - עלייה של 29% מהכנסות הרבעון המקביל. Inovia מתמחה במערכות גישה, ובמיוחד באפליקציות רחבות סרט מסוג DSL.
ltbgt
הקרב עם הוועד
lt/bgt
"את הציוד שלנו אנחנו בודקים בפתח תקווה, במשרדי תדיראן לשעבר, ואת האינטגרציה של מערכות האקסס אנחנו מבצעים בירושלים", מסביר חביב. "הבעיה שלנו היתה שלאור החיכוכים עם הוועד, לא הצלחנו כלל להעביר את הציוד לירושלים, מאחר שהעובדים מנעו זאת מאיתנו". נזכיר, כי בין הוועד של אי.סי.איי להנהלה ניטש מאבק כבר מספר חודשיים, על רקע כוונתה של אי.סי.איי לפטר כ-140 עובדים.
lt/pgt

ltpgt
"החלטנו בצורה אסטרטגית שלא להיכנס לעימותים כלשהם עם העובדים, ולכן חיכינו עד לפשרה. החל מהשבוע השלישי של פברואר המשכנו לייצר אבל לא עשינו אינטגרציה כלל, והצטבר אצלנו ציוד רב. ביקשנו מהעובדים שיתנו לנו לקחת את הציוד לירושלים, אבל כשראינו שהם מונעים זאת מאיתנו אז ויתרנו - שוב, כדי שלא להיגרר לעימות אלים", ממשיך חביב.
lt/pgt

ltpgt
"בסופו של דבר נאלצנו גם לסגור את כל האתר בפתח תקווה, אך מדובר במספר לא רב של אנשים. אבל חשוב להבין שאנחנו בהחלט לא מרגישים ירידה בתוצאות הכספיות בגלל המצב בשוק, נהפוך הוא: יש לנו שני לקוחות גדולים - פראנס טלקום ודויטשה טלקום - שמשדרים לנו סימנים לפיהם הם מתכוונים אפילו להגדיל את ההזמנות מאיתנו", אומר חביב. בנוסף, לדבריו בימים הקרובים תודיע החברה על חוזה חדש עם חברה צרפתית שאת שמה אין הוא מוכן למסור. "חברה גדולה עם אבא חזק ובהחלט בלי קשיי מימון", הוא מוסיף.
ltbgt
מתי הפיצול מאי.סי.איי יושלם סופית? כיצד מתבטא כעת הקשר עם "חברת הגג"?
lt/bgt
חביב: "הדברים לא קורים תוך יום אחד. פיצלנו עד היום את כל המחלקות שלנו, כולל שיווק, פיתוח וכו', פרט למכירות שעדיין מתבצעות דרך אי.סי.איי. אי.סי.איי היא בעצם חברת אחזקות שמחזיקה גם בנו, אבל היא בהחלט לא יכולה להגיד לנו האם לחתום על חוזה עם ספק זה או אחר, גם אם בסופו של דבר זה טוב יותר עבורה".
ltbgt
מי אתם רואים כמתחרים שלכם?
lt/bgt
"באירופה, מדובר באלקטל, סימנס, נוקיה ולוסנט - כלומר, רק החברות הגדולות, מאחר שאין כמעט בכלל חברות קטנות באיזור גיאוגרפי זה. בארה"ב המצב מורכב יותר. שוב, מדובר שם בחברות סיסקו, נורטל ולוסנט, אבל יש גם כמה קטנות, כמו אלסטיק נטווקס.
lt/pgt

ltpgt
"בעבר היו חברות רבות יותר בתחום, אבל הן נבלעו. אם תסתכלי, למשל, על הקטלוג של סופרקום 2000, תוכלי לראות כמה מגמת הקונסולידציה חזקה בשוק שלנו. הרבה חברות נקנות, מתמזגות ונסגרות.
lt/pgt

ltpgt
"מכל מקום, השוק של ה-ADSL גדול, ויש מקום לכולם. בשנה שעברה הוא היה כ-1.6 מיליארד דולר, וההערכות הפנימיות שלנו, שמתבססות על הערכות של מספר מכוני מחקר, מדברות על שוק של 3.5 מיליארד דולר השנה ובערך 5 מיליארד דולר ב-2002". חביב, אגב, מעריך שעד סוף 2001 תספק Inovia למעלה ממיליון קווי xDSL למפעילי תקשורת ברחבי העולם.
ltbgt
קשה שלא להבחין שאתה לא סופר את אורכית. אתם לא רואים בהם מתחרה?
lt/bgt
"לאורכית יש זכויות ראשונים, את זה אי אפשר לקחת ממנה, אבל היא הלכה לכיוון אסטרטגי לא נכון. האמת, שהיא מתה לפני שנתיים, היא רק לא ידעה את זה. הם כל פעם מתמקדים בכיוון הלא נכון, ותופסים את עצמם מאוחר מדי, ובכל זאת, אורכית אולי יכולה להיות מתחרה שלנו לחלק מהתחומים, אבל אנחנו בטח שלא רואים בהם איום.
lt/pgt

ltpgt
"אנחנו ממשיכים להאמין דווקא בחברות הגדולות, ה-ILECs, ומאמינים שמשבר החברות האלטרנטיוויות, ה-CLECs יחלוף מעליהן. מעבר לכך, בקרב בין שני סוגי החברות, ה-ILECs ניצחו עם יד קשורה מאחור.
lt/pgt

ltpgt
"אנחנו ב-Inovia מאמינים שהתחרות היום היא בין מדיות אלטרנטיוויות ולא בין חברות שיספקו את אותו הדבר. גם Inovia יכולה להיות זו שתספק את הציוד לבזק, למשל, עכשיו כאשר נראה שאורכית לא תספק אותו, אבל אני בהחלט לא דופק לאילן בירן על הדלת".
ltbgt
האם אתם לא מפחדים מהבלבול בין החברות השונות שלהן שמות דומים (אינווייב, אנאוויס), ממש כמו שנהוג לבלבל בין החברות השונות בקבוצת רד?
lt/bgt
"אני לא מעריך שיבלבלו בינינו. יש שמות שמתארים מוצר של חברה, יש כאלה שהם אסוציאטיוויים, ואצלנו מדובר בסוג השני. משהו כמו New way, אם תרצי".
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully