וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חוגלה קימברלי משיקה סדרת חיתולים חדשה

25.3.2001 / 15:28

ההשקה תלווה בקמפיין בהשקעה של 2 מיליון דולר בביצוע מקאן קשר בראל; המתחרה פמפרס נערכה גם היא שיווקית בחצי שנה האחרונה והגדילה את נתח השוק שלה ב-40%

נורית שר
ltpgt
יצרנית החיתולים חוגלה קימברלי, משווקת מותגי האגיס וטיטולים, משיקה היום סדרה חדשה של חיתולי האגיס שתחליף את זו הקיימת כיום בחנויות. הסדרה החדשה היא תוצאה של מחקר צרכנים שערכה קימברלי קלארק העולמית, בהשקעה של 10 מיליון דולר. המחקר ארך כשנתיים וכלל קבוצות מיקוד רבות וסקרי שוק. ההשקעה הכללית בפיתוח המוצר נאמדת ב-50 מיליון דולר.
lt/pgt

ltpgt
הייחוד של הסדרה החדשה הוא בכך שהיא מציגה 3 סדרות מוצרים המותאמות לשלושה שלבי התפתחות התינוק. הסדרה נחלקת בהתאם ל-3 קבוצות: קבוצת ה-Beginnings, קבוצת ה- Freedom וקבוצת Adventurers. עד כה השוני העיקרי בין החיתולים בשוק היה בגודלם - באורך וברוחב. מוצרי האגיס החדשים מורכבים ובנויים בצורה שונה לכל קבוצה הן מבחינת חומרי החיתול, יכולות הספיגה, מבנה החיתול, משקלו ועוד. מחיר החיתולים מסדרת האגיס החדשה נעים בין 79.99-74.99 שקל לאריזת חיסכון.

היקף שוק החיתולים בארץ נאמד בכ-110 מיליון דולר לשנה. המגזרים הערבי והחרדי מהווים יחד כ-35% מנתח השוק. שוק החיתולים לא גדל בשנתיים האחרונות בהיקפים כמותיים. האגיס נכסה לשוק לפני כ-4 שנים ומחזיקה כיום בנתח שוק של 46% לעומת פמפרס המתחרה, שתופסת נתח של 21%, על פי נתוני השוק המבורקד לסוף לשנת 2000. עם השקת הסדרה החדשה מקווים בחוגלה קימברלי להגיע לנתח שוק של 53%.
lt/pgt

ltpgt
שוק החיתולים החד פעמיים נחלק לשלוש קטגוריות: שוק הפרימיום, עם מותגי האגיס ופמפרס, שוק ה-Value, עם מותגי טיטולים פרימיום של חוגלה, וטפנוקים כיס של קיבוץ עמיר. שוק שלישי הוא שוק האקונומי - הכולל טיטולים סופר דריי של חוגלה, תפנוקים דריי של קיבוץ עמיר וליטופים של סנו. שוק הפרימיום תופס בין 65%-60% מהמכירות, שוק ה-Value - כ-15% ושוק האקונומי - 20%.
lt/pgt

ltpgt
החדרת הסדרה החדשה תלווה בקמפיין בהשקעה של 2 מיליון דולר מבית מקאן קשר בראל שמלווה את מותג האגיס בשנים האחרונות. הקמפיין יעלה לאוויר לאחר חג הפסח. פרסום נפרד יעלה במגזר החרדי ע"י ידי משרד הפרסום גל. למגזר הערבי לא תהיה פנייה מיוחדת.
lt/pgt

ltpgt
פמפרס המתחרה העיקרית של חוגלה קימברלי נערכה אף היא בחצי שנה האחרונה בהערכות שיווקית מחודשת. לטענת החברה, הערכות זו הביאה להגדלת נתח השוק של החברה ב-40% (בערכים מספריים). בין הצעדים השיווקים שנקטה החברה ניתן למצוא לטענתה מבצעי קידום מכירות ובהם שיתוף פעולה עם רשת שילב ומבצעי מחירים ומתנות. בנוסף, ביצעה החברה החדרה אקטיבית של פמפרס למגזר החרדי באמצעות חברת הפרסום למגזרים MCM (חברה בת של DBM ובאומן בר ריבנאי).
lt/pgt

ltpgt
"חברת פרוקטר אנד גמבל הגדירה את המגזר החרדי כיעד אסטרטגי ראשון במעלה" מסרה דיתי לוי, מנהלת השיווק של פמפרס ישראל. מסעות פרסום ושיווק לקהל צרכנים זה תוכננו והופקו בצורה ייעודית וייחודית למגזר החרדי. קמפיין הפרסום גובה במבצעי קידום מכירות ובמבצע מכירות "מדלת לדלת".
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully