וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ביל גייטס חושף את קצה קרחון הדוט.נט

20.3.2001 / 14:32

הייפ או מהפכה, בינתיים קשה לדעת

דפנה מאור
ltpgt
ביום שני חשפה מיקרוסופט סוף סוף את חוד החנית של מאמץ הדוט.נט שלה - מערכת חדשה של כלי תוכנה המאפשרים לאנשי תוכנה לפתח יישומים. הדוט.נט היא המערכה המקבילה להשקת חלונות עבור מיקרוסופט בתחום האינטרנט. מיקרוסופט חולמת לעצב את פני הרשת ולחטוף לעצמה את שוק השירותים שנשלט כיום על ידי AOL-טיים וורנר 10003651-MRQ .
lt/pgt

ltpgt
חזון הדוט.נט סבוך ושאפתני עד מאוד. הכנס הטכני שערכה מיקרוסופט באילת לפני כחודש היה מעין כנס התעוררות שנועד לגייס לשורות מאמיניה את אנשי המפתח של חברות ההיי-טק בישראל. עבור הציבור הרחב, דוט.נט נותר דבר עלום למדי וחסר צורה. אתמול קיבל המאמץ הזה פנים מעט ידידותיות יותר, עם שמות של כלים לבניית תוכנות יישומים כמו MyNotifications ,My Contacts ,MyProfile ועוד. היישומים עצמם אינם חדשים ואפילו מעוררי תמיהה בפשטותם - לוחות שנה ופנקסי כתובות. אולם הדרך ליישם אותם היא חדשה.
lt/pgt

ltpgt
ביל גייטס אומנם הציג מתווה מסוים של תוכנית עסקית - המשתמשים ישלמו דמי מנוי עבור השימוש בתוכנות ובשירותים - אולם בפועל מנסה מיקרוסופט להחדיר את הדוט.נט דרך החזית החשובה באמת - העסקית. בהודעתה אתמול דיווחה החברה על הסכמים עם אמריקן אקספרס, קליק קומרס, eBay (אי.ביי) 10003645-MRQ , אקספדיה ואחרות. כל אלה הן לקוחות של הדוט.נט, והן הציגו אבטיפוס של השירותים שפיתחו לארגוניהן.
lt/pgt

ltpgt
הכיסוי המיוחד של TheMarker.com מנסה לפענח את רזי הדוט.נט. בתור התחלה מובא קטע מהודעת מיקרוסופט עצמה:
lt/pgt

ltpgt
"למרות שהצרכנים ואנשי העסקים מצאו ערך עצום בטכנולוגיה המיועדת להעצמת הפרט ולייעול פריון העסק, יש עדיין מקום לשיפור. נכון לעכשיו, למשתמשים יש מגוון של יישומים, התקנים ושירותים שמשמשים אותם על בסיס יומי, אולם טכנולוגיות אלו לא פועלות בצורה חלקה אלו עם אלו, והן דורשות מהמשתמשים להתאים עצמם אליהן במקום שהטכנולוגיות יתאימו עצמן למשתמשים ושיפעלו ביחד לטובת המשתמש.
lt/pgt

ltpgt
"היום (יום שני) הודיעה מיקרוסופט על מערכת של שירותים - בשם הקוד 'הייל סטורם' - המיועדים לקדם את אסטרטגיית הדוט.נט של מיקרוסופט ולאפשר לאנשי פיתוח לבנות שירותי רשת מבוססי XML, המביאים רמה חדשה של התאמה אישית לצרכנים ולמשתמשים העסקיים".
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully