וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

יופסק ביצוע פרויקט מחשוב מערכת החינוך ע"י מפעל הפיס המוערך במאות מיליוני שקלים

25.3.2001 / 16:03

כך עולה מהסכם פשרה בין המשתתפים במכרז של מפעל הפיס, שהוגש היום לביהמ"ש; לפי ההסכם יפרסם המפעל מכרז חדש במהלך השנה

אמיר הלמר
ltpgt
כל הצדדים לפרויקט מחשוב מערכת החינוך של מפעל הפיס הגישו היום לביהמ"ש המחוזי בתל אביב בקשה לאישור הסכם פשרה בין חברת אי.איי.אמ טכנולוגיות לבין מפעל הפיס ושאר המציעות במכרז שפירסם המפעל לאספקת 60 אלף מחשבים למערכת החינוך.
lt/pgt

ltpgt
מדובר במכרז המוערך במאות רבות של מליוני שקלים ושבין החברות שהשתתפו בו מחשוב ישיר, סינטק טכנולוגיות ו-IBM ישראל.
lt/pgt

ltpgt
לפי הסכם הפשרה יופסק בתום השנה (31.12.2001) ביצוע פרויקט המחשוב ע"י מי שנבחר במכרז שפירסם מפעל הפיס, ומפעל הפיס יפרסם השנה מכרז חדש לאספקה ותחזוקה של מחשבים למערכת החינוך.
lt/pgt

ltpgt
כזכור, פירסם מפעל הפיס באפריל 1999 מכרז לרכישת 60 אלף יחידות מחשב במסגרת תוכנית של חמש שנים למחשוב מוסדות חינוך. על פי תנאי המכרז, היו אמורות לזכות ארבע מתוך כלל החברות המציעות, ביניהן אמור היה להתחלק ביצוע הפרויקט.
lt/pgt

ltpgt
בראשית יוני 1999 נתברר לחברת אי.איי.אמ טכנולוגיות מחשוב שהצעתה במכרז נפסלה בשל פגם לכאורה בכתב הערבות. מעיון שביצעה החברה בהצעות המתמודדות האחרות התברר לה כי גם יתר ההצעות היו צריכות להיפסל בשל פגמים שונים, ובכללן אף ההצעות של הזוכות במכרז.
lt/pgt

ltpgt
אי.איי.אמ פנתה לביהמ"ש, באמצעות עוה"ד ירושלמי-שבת ושות' בטענה כי יש לפסול את המכרז כולו, וכן ביקשה צווי מניעה זמניים כנגד המשך ביצוע המכרז. בקשתה נדחתה בתחילה בטענה שאין לה זכות עמידה, שכן הצעתה נפסלה במכרז.
lt/pgt

ltpgt
בערעור לביהמ"ש העליון קבע ביהמ"ש כי לחברה אכן זכות עמידה והיא יכולה לעתור לביטול המכרז. אך בקשתה הנוספת של החברה לצווי מניעה זמניים כנגד ביצוע המכרז, אצל שופט ביהמ"ש המחוזי יהודה זפט, נדחתה אף היא, בטענה כי למרות שיש לחברה טענות טובות, הרי טובת הציבור גוברת במקרה זה, שכן בשלב זה כבר סופקו כ-30 אלף מחשבים וביטול המכרז יגרום לרבים במערכת החינוך נזק.
lt/pgt

ltpgt
למרות דחיית בקשתה לצווי מניעה כאמור, החליטו כל הצדדים למכרז להגיע להסכם הפשרה כאמור לעיל, לפיו ייפסק המשך ביצוע המכרז ויפורסם מכרז חדש השנה. עוד נקבע בהסכם כי הצדדים מאפסים את סכום ההוצאות שנפסקו כנגדם במהלך ההליכים המשפטיים הארוכים שנערכו ביניהם.
lt/pgt

ltpgt
כעת ממתין ההסכם לאישורו של ביהמ"ש. (הפ 10809/99).
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully