וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גם בריזקום מביטה לאופק: שתי החברות החלו בניסוי להקמת המערכת של אופק עם ציוד של בריזקום

25.3.2001 / 19:57

עד כה ההערכה היתה כי פלוור תהיה זו שתספק את הציוד; עתה ייתכן כי יתקיים שילוב של שתי המערכות

גתית פנקס
ltpgt
(האנובר, גרמניה). הכרעה סופית לגבי זהותה של ספקית ציוד התקשורת לחברת אופק מבית יורוקום, במסגרת כוונתה לפרוש רשת תקשורת פנים ארצית, עדיין לא ניתנה, אך בינתיים אופק קיבלה החלטה אחת, לפיה נורטל הקנדית תהיה האינטגרטורית של החברה.
lt/pgt

ltpgt
ההחלטה על זהות החברה שתספק את ציוד התקשורת האלחוטית היא, ככל הנראה, החלטה משותפת של נורטל ואופק, וכבר פורסם בעבר כי הפיילוטים לבדיקת מערכותיה של חברת פלוור לתחום של 26 ג'יגהרץ כבר יצאו לדרך. האופציה שהיתה עד כה על הפרק, לפחות זו שעליה אופק דיברה, היתה יישום מערכות גישה אלחוטית לתקשורת רחבת פס של פלוור או של נורטל עצמה - שאלו מערכות לתחום של 3.5 ג'יגהרץ.
lt/pgt

ltpgt
הפיילוט עם פלוור ממשיך (רק אתמול קיבלנו על כך אישור מיובל סובינסקי, סמנכ"ל השיווק בפלוור), אך ל-TheMarker.com נודע כי גם חברת בריזקום 10003285-MRQ החלה לקחת חלק בפיילוטים עם אופק במסגרת בדיקות שעורכת החברה.
lt/pgt

ltpgt
בריזקום מספקת ציוד לתחום תדרים של עד 3.5 ג'יגהרץ במסגרת תדרים מורשים, ואינה מספקת כלל פתרונות תקשורת LMDS לתחום של 26 ג'יגהרץ, כך שתיאורטית, יכולה פלוור לספק את ציוד הגישה האלחוטית לתדרים של 26 ג'יגהרץ, ואילו בריזקום לתחום תדרים של 3.5 ג'יגהרץ.
lt/pgt

ltpgt
ראובן סגן כהן, מנכ"ל אופק, אמר לנו היום כי לא יוכל להגיב לידיעה. נזכיר כי בתחילת פברואר קיבלה אופק רישיון לאספקת שירותי תקשורת פנים ארציים, ובכך הפכה לחברה הראשונה שלה יש אישור להתחרות בבזק בשוק התקשורת הפנים ארצי. החברה מתעתדת להתחיל ולספק שירותים אלה עד סוף שנת 2001.
lt/pgt

ltpgt
בין הטכנולוגיות של בריזקום לפלוור, ששתיהן מסוג Point to Multypoint, קיים הבדל נוסף משמעותי פרט לתדרים: הטכנולוגיה של פלוור מתאימה יותר להעברת קול, וזו של בריזקום אידיאלית להעברת דטה, מאחר וזו של פלוור מתבססת על מיתוג מעגלי, ואילו זו של בריזקום היא כולה מבוססת IP.
lt/pgt

ltpgt
אופק כבר הכריזה כי היא מעוניינת ליצור תשתית שתהיה מבוססת IP במלואה, ואולם פלוור יכולה לתת לכך פיתרון, שכן היא מספקת אומנם מיתוג מעגלי מלא, אך מקצה גם "שטח" ל-IP. התוצאה הסופית יכולה, על כן, להיות זהה.
lt/pgt

ltpgt
יצוין, כי בתחילת החודש אמר לנו תלי עידן, סמנכ"ל הכספים של פלוור, כי לאור ההערכות כי נורטל תממן רק ציוד שלה ולא של חברות אחרות, נראה כי היא תספק את הציוד שהיא מייצרת בעצמה לאופק, לתדרי ה-26 ג'יגהרץ, ולא תבחר בזה של פלוור. יצוין כי סגן כהן אמר לא מכבר כי אין כל כוונה להחליף את נורטל כספקית ציוד ראשית.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully