וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וואלה, אנשים ומחשבים וסיון.קום מקימות חברת תוכן

26.3.2001 / 7:32

שלוש החברות מתכוונות להקים את אתר התוכן הגדול בישראל בתחום המחשבים, האינטרנט ותעשיית המידע. במגעים לשיתוף פעולה עם CNET

הארץ
ltpgt
מאת יובל דרור
lt/pgt

ltpgt
חברת האינטרנט וואלה , קבוצת אנשים ומחשבים וחברת סיון.קום מקימות חברת תוכן משותפת שתבנה ותפעיל אתר חדש בתחום המחשבים והטכנולוגיה בשם Thenet. מנכ"ל סיון.קום, גור תירוש, ינהל את החברה החדשה, ועורכת התוכן שלו תהיה מיכל סבו, העורכת הנוכית של האתר סיון.קום. ההכרזה הרשמית על הקמת החברה עתידה להיות בתערוכת אינטרנט וורלד שתיפתח בעוד כשבוע בגני התערוכה בתל אביב, ואולם קודם לכן צריכה מועצת המנהלים של וואלה להתכנס, כדי לאשר את הקמת החברה המשותפת.
lt/pgt

ltpgt
כיום מפעילה סיון.קום אתר תוכן בתחום המחשבים הנחשב לגדול בישראל. החברה מעסיקה שישה עובדים ומספקת את התכנים שלה לוואלה ול-MSN ישראל, ובעבר גם לפורטל נטקינג. אנשים ומחשבים הפעילה את אתר Enet, שסיפק חדשות בתחום הטכנולוגיה, ואולם סגרה אותו במפתיע לפני כמה שבועות. כיום ניתן למצוא באתר הודעה: "בקרוב נחזור במהדורה חדשה ומשופרת". לדברי גורמים המקורבים לחברה, ההחלטה לסגור את Enet הפתיעה את עובדי האתר, שלא קיבלו הודעה מוקדמת על הכוונה לסגור אותו.
lt/pgt

ltpgt
בשבועות האחרונים התנהל מו"מ משולש בין שלושת הגופים. הם החליטו להקים חברה חדשה שתיקרא TheNet ותפעיל אתר תחת כתובת האינטרנט thenet.co.il. הכתובת מצויה בבעלותו של עופר שושני המועסק באנשים ומחשבים. ככל הנראה תרכוש ממנו החברה החדשה את הבעלות על כתובת האינטרנט.
lt/pgt

ltpgt
החוזה בין שלושת השותפים להקמת החברה החדשה נחתם לתקופה של שבע שנים, עם אופציה להארכה בשנה נוספת. לפי החוזה, וואלה מתחייבת להשתמש בתוכני האתר המשותף, סיון.קום תספק את הפלטפורמה הטכנולוגית ואת כוח האדם, ואילו קבוצת אנשים ומחשבים תספק גישה לתכנים המודפסים של המגזינים שבבעלותה וכן אמצעים לקידום החברה באמצעות התערוכות והכנסים שהיא מקיימת מדי שנה.
lt/pgt

ltpgt
לאחר כינוס מועצת המנהלים של וואלה תקשורת בימים הקרובים ואישור הקמת החברה המשותפת, תגייס סיון.קום עובד נוסף לשורותיה. המודל העסקי של החברה מבוסס על אזורי חסות באתר האינטרנט, במסגרתם יפורסמו תכנים של נותנתי חסות, אשר ישלמו עבור פרסומם. להערכת החברה, היא תוכל להכניס לקופתה כ-25 אלף דולר מדי חודש. כמו כן, האתר יערוך שינוי בתחומי הכיסוי שלו וידווח גם על תחום ה-IT המקומי, על חשבון סיפורים מקומיים ועולמיים מתחום האינטרנט.
lt/pgt

ltpgt
בנוסף תנהל החברה החדשה מגעים עם תאגיד המדיה CNET, הבוחן שיתופי פעולה בישראל בין זכיינית החברה, ענני תקשורת, לבין אתר אינטרנט נוסף. מנהל הפיתוח העסקי של התאגיד באירופה הגיע לישראל לפני כמה ימים ונפגש עם נציגי אתר החדשות הכלכלי TheMarker.com, נציגי Ynet ונציגי Thenet. האחרונים הציעו ל-CNET שותפות בחברה החדשה. באם תיענה CNET להצעה בחיוב, תשנה TheNet את שמה ותהפוך ל-Cnet.com-Israel.
lt/pgt

ltpgt
מנכ"ל קבוצת אנשים ומחשבים, פלי פלד, אמר בתגובה: "אנשים ומחשבים בודקים כמה אפשרויות וכיוונים, ואולם דבר לא נחתם באופן סופי". גור תירוש, מנכ"ל סיון.קום אמר: "כשהקמנו את סיון.קום ביולי 99' היתה לנו השאיפה להפוך למקור המידע המרכזי בתחום המחשבים והאינטרנט בישראל. כתוצאה מהמגעים בין החברות, נראה שהחזון שלנו הולך ומתגשם".
lt/pgt

ltpgt
עופר לוי, המנכ"ל החדש של וואלה תקשורת ובקרוב המנכ"ל של החברה הממוזגת וואלה-IOL, אמר כי לראשונה שמע על המיזם רק לפני כמה ימים: "אני מוצא שהמיזם מעניין ובעל פוטנציאל להפוך לאתר המוביל בתחום. כולי תקווה שהפרטים הקטנים ייסגרו ושמועצות המנהלים יאשרו".
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully