וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

לראשונה: גוף עסקי ינפיק אג"ח לא צמודות בריבית קבועה ל-7 שנים

26.3.2001 / 7:41

מגל, חברה בת בבעלות הבנק הבינלאומי, תנפיק את האג"ח שיישאו ריבית שתיקבע במכרז

הארץ
ltpgt
מאת יורם גביזון
lt/pgt

ltpgt
מגל , חברה בת בבעלותו המלאה של הבנק הבינלאומי - תנפיק איגרות חוב לא צמודות לפירעון בתום 7 שנים, שיישאו ריבית שתיקבע במכרז. הריבית המרבית תהיה 7.8%, כלומר, גבוהה ב-0.5% מתשואת האג"ח השקליות הלא צמודות בריבית קבועה מסוג שחר, שמונפקות על ידי משרד האוצר.
lt/pgt

ltpgt
הבנק הבינלאומי הוא הגוף הבנקאי היחיד עד כה, והראשון במגזר העסקי בכלל, שמנפיק אג"ח לא צמודות לטווח ארוך שייסחרו בבורסה. עד כה הונפקו ניירות ערך מסחריים לא סחירים על ידי חברות דוגמת מבני תעשייה ועלית - לטווח של עד שנה.
lt/pgt

ltpgt
סמנכ"ל כללי וראש אגף אשראי וניהול סיכונים בבנק הבינלאומי, אילן בצרי, ציין כי המכרז המוסדי ל-50% מההנפקה נסגר בריבית של 7.8%. האג"ח המוצעות דורגו על ידי חברת מעלות כ-AAA.
lt/pgt

ltpgt
בצרי אמר כי מטרת ההנפקה היא להגדיל את המקורות של אפיקי ההשקעה הלא צמודים לטווח ארוך. הוא העריך כי הנפקת האיגרות הלא צמודות תאפשר ללקוחות הבנק מהמגזר העסקי, וללקוחות בנק בינלאומי למשכנתאות, לגוון את תיק האשראי שלהם. הוא הוסיף כי הנפקת האיגרות מיועדת למשקיעים שמעריכים כי הריבית השקלית תרד לרמות המקובלות בעולם המערבי, וללקוחות שמעוניינים בהלוואות שקליות לא צמודות, מתוך הערכה שהאינפלציה בישראל תתייצב ברמה הנמוכה מזו הנוכחית.
lt/pgt

ltpgt
בצרי ציין כי בשנתיים האחרונות האינפלציה בישראל נמוכה מאוד. מציאות חדשה זו
יצרה תהליך הדרגתי של השתחררות מהסדרים והרגלים, שמקורם בתקופת האינפלציה הגבוהה. גם העדפות הציבור בהשקעות השתנו. כך לדוגמה, משקלם של הנכסים הפיננסיים הצמודים בתיק הנכסים של הציבור מצוי במגמת ירידה, לעומת משקל ההשקעות השקליות הלא צמודות - שעולה בהתמדה. לאור זאת גדלה האטרקטיוויות של השקעות לא צמודות, ובכללן ההשקעה באיגרות חוב שקליות לא צמודות ארוכות טווח מסוג שחר, שעד כה הונפקו בלעדית על ידי בנק ישראל.
lt/pgt

ltpgt
בבנק ישראל בירכו על ההנפקה של הבנק הבינלאומי, ואמרו כי היא מעידה על הצורך בהארכת טווח ההנפקות של האיגרות הלא צמודות על ידי האוצר. בנק ישראל העריך כי הנפקת האיגרות הלא צמודות על ידי האוצר לטווח של 7 שנים שימשה כסמן, והקלה על המגזר הפרטי בתמחור ההנפקה הנוכחי. בנק ישראל קרא למשרד האוצר להאריך את טווח ההנפקות של האיגרות הלא צמודות, כדי ששוק הכספים הלא צמוד יתרחב, וימלא את הפונקציות שהוא ממלא במדינות המפותחות.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully