וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

החברה לישראל מתכננת להקים חברות נוספות בתחום השבבים - לצד טאואר

26.3.2001 / 8:12

מנכ"ל החברה לישראל: החברה לישראל טכנולוגיות תפעל כחברת אחזקות במטרה להקים תעשיית שבבים בישראל שתכלול מוליכים למחצה, תעשיות נלוות ותעשיות המשך לשבבים וייצור רכיבים אופטיים

הארץ
ltpgt
החברה לישראל טכנולוגיות (TECH IC), החברה הבת החדשה של החברה לישראל העוסקת בתחומי האלקטרוניקה, מתכננת להקים חברות ומפעלי ייצור חדשים בתחומים המשיקים לייצור שבבים - כך אמר אתמול מנכ"ל החברה ויו"ר חברת טאואר סמיקונדקטור 10003207-MRQ , אודי הילמן, עם פרסום הדו"חות הכספיים של החברה לישראל.
lt/pgt

ltpgt
הילמן הוסיף כי החברה לישראל טכנולוגיות תפעל כחברת אחזקות במטרה להקים תעשיית שבבים בישראל שתכלול מוליכים למחצה, תעשיות נלוות ותעשיות המשך לשבבים וייצור רכיבים אופטיים. החברה תרכז את פעילותה בשלוש חברות בנות: טאואר סמיקונדקטור, חברת הון סיכון וחברה שתרכוש או תקים חברות ייצור בתחומים משיקים למוליכים למחצה.
lt/pgt

ltpgt
הילמן אמר כי התוכנית האסטרטגית המתגבשת כוללת הקמת חברות ומפעלי ייצור עם שותפים אסטרטגיים, בתחומים המשיקים לשבבים, שתייצר טאואר סמיקונדקטור. ההערכה היא כי חברת סאנדיסק שהיתה החברה הזרה הראשונה שהשקיעה בטאואר סמיקונדקטור, תצטרף גם להשקעה זו.
בנוסף, התוכנית האסטרטגית שמגבש הילמן כוללת גיוס הון ציבורי בטווח של שלוש שנים. ההון שהוקצה לחברה לישראל טכנולוגיות על ידי החברה לישראל כולל 50 מיליון דולר השקעה בטאואר סמיקונדקטור, 50 מיליון דולר להשקעות נוספות ב-2001 ו-50 מיליון דולר להשקעות דומות ב-2002.
lt/pgt

ltpgt
טאואר סמיקונדקטור תתמקד בהקמת פאב 2 לפיתוח וייצור שבבים בטכנולוגיה של 0.18 מיקרון ועד לטכנולוגיה של 0.1 מיקרון. חברת ההון סיכון תתמקד בהשקעות בחברות סטארט-אפ בענף המוליכים למחצה ובתחומים הנלווים. החברה לישראל טכנולוגיות כבר השקיעה בחברות פולואפ ואורן סמיקונדקטור. חברת היוזמות החדשות תפעל להקמת ענף כולל של ייצור שבבים ומוצרים משיקים בישראל, כדוגמת התעשייה המקבילה בטייוואן.
lt/pgt

ltpgt
יו"ר החברה לישראל, עידן עופר, ומנכ"ל החברה לישראל ויו"ר כי"ל, יוסי רוזן, אמרו במסיבת עיתונאים עם פרסום הדו"חות כי החברה לישראל תמשיך להתמקד בחמישה תחומים: ספנות, כימיקלים ואנרגיה - האחזקות המסורתיות שלה, וטכנולוגיות מתקדמות ותקשורת - תחומים שצורפו לליבת העסקים שלה ב-2000.
lt/pgt

ltpgt
בעקבות פרישתה של כור ב-2000 מחברת התקשורת שהוקמה במשותף עם החברה לישראל, החליטה האחרונה למכור את אחזקותיה בכור - 1.78% שנרכשו בספטמבר 99' - לפי שווי של כ-18 דולר למניה, כלומר תמורת 26.8 מיליון דולר. החברה לישראל הספיקה למכור כשליש מאחזקותיה ובתוספת דיווידנד שחולק החזירה 10 מיליון דולר מהשקעתה.
lt/pgt

ltpgt
את יתרת אחזקותיה, בסך של 10.5 מיליון דולר (לפי 11 דולר למניה), מתכננת החברה לישראל למכור כשערך המניה של כור הנסחרת כיום בפחות מ-10 דולרים יעלה - מהלך שיתרחש, להערכת מנהלי החברה לישראל, לא לפני 2002. לפיכך, החברה לישראל ביצעה מהלך של מחיקה בסך 23 מיליון שקל (כ-5.5 מיליון דולר) בגין אחזקותיה בכור, לאחר ששוויין ירד ל-11 דולר בתאריך עריכת מאזן החברה לסוף 2000.
lt/pgt

ltpgt
מנכ"ל כי"ל, עקיבא מוזס, אמר אתמול כי במסגרת התוכנית האסטרטגית תמשיך החברה למכור חברות שאינן בליבת העסקים שלה - דשנים, כימיקלים מיוחדים, ברום ותרכובותיו ומגנזיום. כמו כן, יימשך תהליך הסינרגיה בחברה שיכלול גם פעילויות בחו"ל. במקביל, תבסס כי"ל את הצמיחה שלה בעיקר על רכישת חברות בחו"ל באמצעות הלוואות או גיוס הון ציבורי. החברה בוחנת רכישות באמריקה ובמזרח הרחוק.
lt/pgt

ltpgt
כי"ל ממתינה בנוסף לביצוע גיוס הון ורישום בחו"ל, כששוקי ההון יאפשרו זאת. רוזן הוסיף כי גיוסי ההון המתוכננים לכי"ל ולחברה האם, החברה לישראל, בשלוש השנים הקרובות יסתכמו ב-250-200 מיליון דולר. החברות בוחנות את דחיית הגיוסים, גיוסים חלקיים או גיוס מלוא הסכום - בהתאם לשווי שיעניקו להן השווקים במועד בחינת אפשרויות הגיוס. לדבריו, החברה לישראל תשקיע בכי"ל אם זו תרצה לבצע רכישה מבלי שיהיה לה ההון הדרוש.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully