וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רשות הנמלים תובעת 58.1 מיליון שקל מעיריית חיפה בגין גביית יתר של ארנונה

26.3.2001 / 9:18

טוענת כי חיוב נמל חיפה אמור היה להתבצע לפי סיווג מפעל עתיר שטח; בפועל חויבה לפי סיווג קרקע לתעשייה, היקר פי שלושה

הארץ
ltpgt
lt/bgtעמית שרביטltbgt
רשות הנמלים והרכבות הגישה לבית המשפט המחוזי בחיפה תביעה נגד עיריית חיפה בסך 58.1 מיליון שקל. הרשות תובעת מעיריית חיפה להחזיר לה תשלומי ארנונה עודפים עבור שטח נמל חיפה, שנגבו ממנה ב-2000-1994 בניגוד לצו הארנונה, לטענתה.
lt/pgt

ltpgt
הרשות, שמיוצגת על ידי עורכי הדין שלומית סלע ואלכס כץ ממשרד עוה"ד מיוחס ושות', טוענת בכתב התביעה כי החיוב של נמל חיפה אמור היה להתבצע על פי סיווג מפעל עתיר שטח. זאת, בניגוד לעמדת העירייה, שחייבה את הרשות על פי סיווג קרקע לתעשייה, היקר פי שלושה בממוצע מזה של מפעל עתיר שטח.
lt/pgt

ltpgt
ההפרש, לטענת הרשות, בין הסיווגים השונים ב-2000-1994 הסתכם, כאמור, ב-58.1 מיליון שקל. לדוגמה, ב-1994 ההפרש בין שני החיובים בתוספת הפרשי הצמדה וריבית הסתכם בכ-14.7 מיליון שקל.
lt/pgt

ltpgt
רשות הרכבות והנמלים מחזיקה ומנהלת את נמל חיפה, כששטח הקרקע המחויב בארנונה על ידי העירייה הוא כ-1,200 דונם. הרשות טוענת כי העירייה סיווגה את שטח הנמל לתעשייה, שהגדרת מפעל עתיר שטח כלולה בו, על פי הסכמים ביניהן מ-1995.
lt/pgt

ltpgt
עוד טוענת הרשות כי העירייה היתה אמורה לעדכן את חיוב הארנונה בעקבות תקנות ההסדרים במשק מ-1993. תקנות ההסדרים קובעות כי יש להפריד בין קרקעות רגילות לתעשייה - לבין קרקעות במפעלים עתירי שטח.
lt/pgt

ltpgt
לפיכך, העירייה היתה חייבת, כך על פי התביעה, ליצור את ההבחנה בין תעשייה למפעל עתיר שטח, ולעדכן את צווי הארנונה שלה. העירייה עידכנה את צווי הארנונה רק ב-1996, מבלי לעדכן את המעמד של שטח הנמל.
lt/pgt

ltpgt
מעיריית חיפה נמסר בתגובה כי התביעה של רשות הנמלים הגיעה לעירייה אתמול, וכי היא תגיב לכתב התביעה בבית המשפט במועד הקבוע בחוק.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully