וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עלייה במספר התביעות נגד משתתפים בקבוצות דיון באינטרנט

26.3.2001 / 9:31

האתר CyberSecurityLaw מדווח כי חברות רבות הצליחו לאתר את הגולשים ואף זכו בתביעות הפיצויים שהגישו; הערכות: ב-2000 הגישו יותר מ-100 חברות תביעות

הארץ
ltpgt
מאת יובל דרור
lt/pgt

ltpgt
אתר האינטרנט CyberSecurityLaw מדווח כי בחודשים האחרונים נרשמה עלייה חדה במספר החברות שתבעו גולשים אנונימיים שהשמיצו אותן בקבוצות דיון באינטרנט. לטענת האתר, חברות רבות הצליחו לאתר את הגולשים ואף זכו בתביעות הפיצויים שהגישו. באתר העריכו כי ב-2000 הגישו יותר מ-100 חברות תביעות כאלה.
lt/pgt

ltpgt
קבוצות הנאבקות למען הגנת הפרטיות ברשת, טוענות כי האתרים המארחים, בהם יאהו ו-Silicon Investor, משתפים פעולה עם החברות התובעות וחושפים את פרטי הגולשים. מנגד טוענות החברות התובעות, כי כל ניסיון למנוע מהאתרים למסור את פרטי הגולשים המשמיצים פוגע בעסקיהן ובשמן הטוב. לטענתן, הגולשים משתמשים לעתים בשמות בדויים ואף מציגים עצמם כנציגי החברה.
lt/pgt

ltpgt
כך למשל, יצרנית הנעליים Skechers USA תבעה גולש שהציג עצמו כמנכ"ל החברה באחת מקבוצות הדיון ביאהו והזהיר שייתכן כי החברה תודיע על פירוקה בתוך כמה ימים. החברה הצליחה לאתר את הגולש וגרמה לו לחזור לאותה קבוצת דיון ולפרסם במשך עשרה ימים רצופים הודעת התנצלות על המידע השקרי שפירסם.
lt/pgt

ltpgt
להערכת האתר, כ-98% מהתביעות מסתיימות בפשרה מחוץ לכותלי בית המשפט, והחברות מסתפקות בהבטחה שהגולש יפסיק להשמיצן. בישראל עדיין לא נתבע גולש על ידי חברה מסחרית. "רבים מבעלי האתרים נותנים 'אכסניה' לאנשים שגורמים נזקים משמעותיים לחברות עסקיות, ולכן זה רק עניין של זמן עד שמישהו יתרגז ויבחן את הסוגיה בבתי המשפט בישראל", אמר מנהל בכיר בתעשיית האינטרנט.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully