וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בנק הפועלים משדר פסימיות באשר לענף הנדל"ן: "האינדיקטורים הכלכלים לא מבשרים על התעוררות"

26.3.2001 / 11:19

בבנק מעניקים המלצת "החזק" למניות אזורים ומבני תעשייה; מחיר היעד למניות מבני תעשייה יורד ל-5.5 שקלים

שלומי גולובינסקי
ltpgt
כלכלני בנק הפועלים מעניקים המלצת "החזק" למניות חברות הנדל"ן אזורים ומבנה תעשייה . כלכלי הבנק מורידים את מחיר היעד למניות מבני תעשייה מ-6.3 שקלים ל-5.5 שקלים, הגבוה כעת ב-5% בלבד ממחירן של המניות בשוק.
lt/pgt

ltpgt
האינדיקטורים הכלכליים המשפיעים על ענף הבנייה אינם צפויים, להערכת כלכלני בנק הפועלים, להוביל להתעוררות הענף בעתיד הקרוב, וזאת תוצאה מספר סיבות.
lt/pgt

ltpgt
ראשית, הריבית על המשכתנאות צפויה להמשיך ולעלות בדומה למגמה המסתמנת בשנים האחרונות. שנית, עקב רמות האינפלציה הנמוכות וקצב הורדת הריבית במשק, ממשיכה הריבית הריאלית הגבוהה להעיק על נטל המימון של חברות הבנייה.
lt/pgt

ltpgt
כמו כן, נרשמה ירידה בקצב עליית העולים החדשים לישראל. גם שיעורי האבטלה במשק, שחצו כבר את רמת ה-9%, משפיעים על הבטחון התעסוקתי ועל נכונותם של הרוכשים הפוטנציאליים להיכנס להתחייבויות ארוכות טווח.

למצב הכלכלי מתווספות השפעותיו השליליות של המצב הבטחוני המתמשך מאז פריצת המהומות ברבעון האחרון של 2000: בצד ההיצע - התלות של ענף הבנייה בעובדי השטחים, המהווים כ29% מכוח העבודה בענף. בצד הביקוש - חוסר התעניינותו של הציבור ברכישת דירות ובכניסה להתחייבויות ארוכות טווח.
lt/pgt

ltpgt
לגבי מבני תעשייה, בבנק הפועלים צופים שיפור של כ-10% בדמי השכירות ב-2001 עם השלמתם ואכלוסם של מגדלי אקרשטיין ונכסים מניבים נוספים.
lt/pgt

ltpgt
בנוסף צפויה החברה לדווח על הכנסות של כ-80 מיליון שקל ממכירת דירות ב"מגדלי ת"א" כשהסכום בפועל מותנה בכך שהמכירות במגדל A יעברו את הרף המינימלי הדרוש לשם זקיפתם לדו"חות על פי עקרונות הדיווח החשבונאיים של שיטת "שיעור ההשלמה". בסיכום שנתי צפויה החברה לדווח על הכנסות מצרפיות של כ-365 מיליון שקל.
lt/pgt

ltpgt
בבנק הפועלים מעריכים עוד כי הכנסותיה המצרפיות של קבוצת אזורים בסיכום 2001 צפויות להגיע לרמה של כ-1.2 מליארד שקל (גידול של כ-14% ביחס לנתוני שנת 2000) שכ-630 מיליון ששקל מסכום זה מיוחסים למכירת מבנים וקרקעות, כ-410 מיליון שקל למגזר התעשייתי (בעקבות איחוד דו"חותיה של ח. אלוני) וכ-150 מיליון שקל לנכסים המניבים.
lt/pgt

ltpgt
בבנק הפועלים מציינים עוד כי מניית אזורים נסחרת במחיר נמוך יחסית לשווי הכלכלי שלה, כפי שבא לידי ביטוי גם במכפיל ההון הנמוך (0.8). בבנק מעריכים לכן כי כל שינוי מדיני שיוביל להפסקת פיגועים ולרגיעה באזור, עשוי להוביל לתיקון בנתוני המכירות כמו גם במחיר המניה.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully