וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הישראליות באירופה לא מתאוששות

26.3.2001 / 11:10

שלא כאחיותיהן בוול סטריט, הן קבעו רמות שפל חדשות

הארץ
ltpgt
מאת סופי שולמן
lt/pgt

ltpgt
שבוע סוער עבר על בורסות אירופה, אך בניגוד לנאסד"ק, שהצליח להתאושש בסופו, ליבשת האירופית הישועה לא הגיעה. התנהגות המדדים הזכירה יותר את זו של מדד דאו ג'ונס בארה"ב, שבסיכום שבועי סיים בירידה.
lt/pgt

ltpgt
מדד פייננשל טיימס 100 הלונדוני רשם ביום חמישי את אחת מעשר הירידות החדות ביותר בתולדותיו. ביום אחד איבד המדד המוביל של הבורסה הבריטית 4%, ירידה חדה כמוה לא ידע מאז המשבר ב-87'. במסחר של יום ששי התחזק מעט המדד והגיע לרמה של 5,402 נקודות, הנמוכה ב-2.8% מרמתו בתחילת השבוע, ומחק מעט מהרושם המר שהותיר ביום חמישי, כשצלל ל-5,314 נקודות - שפל של השנתיים האחרונות. פייננשל טיימס 100 איבד מתחילת השנה 19.8%.
lt/pgt

ltpgt
התמונה בבורסה הצרפתית היתה דומה ומדד קאק הפריסאי רשם ירידה שבועית של 2.9% לרמה של 4,951 נקודות, לאחר שהתאושש קלות מרמת שפל של 4,824 נקודות בה נחת ביום חמישי.
lt/pgt

ltpgt
מדד דאקס, המשקלל את השינויים ב-30 המניות הכבדות בבורסת פרנקפורט, רשם את הנפילה החדה ביותר ואיבד בשבוע החולף 3.3%. גם דאקס צלל לשפל של שנתיים ביום חמישי, אך ביום שישי עלה מעט וסיים את השבוע ברמה של 5,544 נקודות. עם זאת, גם רמתו הנוכחית נמוכה ב-30% מרמת השיא אליה נסק במארס 2000.
lt/pgt

ltpgt
בניגוד למניות הישראליות בוול סטריט, שעלו חדות ביומיים האחרונים של השבוע, אחיותיהן באירופה המשיכו להיחלש ובסיכום שבועי רשמו ירידות. בירידה חדה בלטה מניית אורעד, שנסחרת בנויר מרקט הגרמנית. המניה קרסה ב-23% וסיימה את השבוע במחיר של 8.75 יורו. מתחילת השנה איבדה המניה 46% והיא נסחרת כיום בשווי של 76 מיליון דולר.
lt/pgt

ltpgt
גם מניית אר.טי-סט, מתחרתה של אורעד בשוק אולפני הטלוויזיה הווירטואליים, איבדה בשבוע החולף 16% ונחתה בשפל של 1.9 יורו, המשקף לחברה, שנסחרת גם היא בבורסת נויר מרקט, שווי שוק של 22 מיליון דולר.
lt/pgt

ltpgt
מניות נוספות בבורסת הטכנולוגיה הגרמנית מצאו את עצמן ברמות שפל חדשות. בהן מניית ויזיוניקס, שצללה ב-9% בשבוע החולף והתייצבה בתום המסחר של יום ששי במחיר של 4.5 יורו. בכך השלימה המניה נפילה של 90% משיא של 46 יורו שקבעה לפני שנה. מניית און טראק רשמה ירידה של 7% והגיעה לשפל של 3.5 יורו.
lt/pgt

ltpgt
גם המניות השווייציות נחלשו. מניית אורידיון איבדה 7% לשפל של 41 פרנק שווייצי. מחיר זה נמוך ב-29% מהמחיר בו הונפקה המניה בבורסה החדשה של ציריך לפני שנה. כיום נסחרת החברה בשווי של 250 מיליון דולר. גם מניית קרד גרד איבדה השבוע 7% וסיימה אותו בשפל של 89 פרנק שווייצי.
lt/pgt

ltpgt
חברות ישראליות ממשיכות לפרסם את תוצאותיהן העסקיות לרבעון האחרון של 2000 ולשנה כולה. ביום רביעי פירסמה ויזקום את תוצאותיה לרבעון הרביעי. ההכנסות הסתכמו ב-2.4 מיליון דולר, עלייה של 58% לעומת ההכנסות ברבעון המקביל.החברה, שעוסקת בפיתוח עט התרגום קוויקשנרי, הודיעה על מחיקה של 1.3 מיליון דולר בגין הפסקת פעילות של אחד מקווי הייצור שלה. בעקבות זאת גדל ההפסד הנקי והגיע ל-2.5 מיליון דולר, בהשוואה להפסד של 1.96 מיליון דולר לפני שנה. בסיכום שבועי עלתה מניית ויזקום ב-5% והגיעה לרמה של 1.25 יורו, המשקפת שווי של 12 מיליון דולר לחברה.
lt/pgt

ltpgt
גם XTL, הנסחרת בבורסת לונדון, פירסמה השבוע את דו"חותיה הכספיים ל-2000, שהיתה השנה הראשונה שלה כחברה ציבורית. לחברת הביוטכנולוגיה אין בשלב זה הכנסות, והיא משקיעה בפיתוח תרופות חדשות. ב-2000 הסתכמו הוצאות המו"פ של החברה ב-6 מיליון דולר, ואילו ההפסד הנקי הגיע ל-5.5 מיליון דולר, המתורגמים ל-7 סנטים למניה. מניית XTL הגיבה לתוצאות בירידה שבועית של 12% לשפל של 94 פני.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully