וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בנק הפועלים מותיר המלצת "קנייה" למכתשים אגן ומעדכן את מחיר היעד ל-11.2 שקל, הגבוה ב-30% ממחיר השוק

26.3.2001 / 11:42

בבנק מעריכים כי בשנת 2001 היקף מכירות החברה יגדל ב-9.5% ובשנת 2002 יעבור את קו מיליארד הדולר

גולן פרידנפלד
ltpgt
האנליסטית רקפת לויסון מבנק הפועלים מותירה את המלצת "הקנייה" למניית מכתשים אגן ומעלה את מחיר היעד ל-11.2 שקל, הגבוה ממחיר השוק ב-30%.
lt/pgt

ltpgt
לויסון מעריכה כי רמת המכירות של מכתשים אגן צפויה להסתכם בשנת 2001 בכ-938 מיליון דולר, גידול של 9.5%, ובשנת 2002 היא צפויה לעבור את קו המיליארד דולר.
lt/pgt

ltpgt
להערכתה, הרווח הנקי של החברה צפוי להסתכם ב-2001 ב-61 מיליון דולר ובכ-73 מיליון דולר בשנת 2002. לויסון מעריכה כי בשוק האגרוכימיה, שאינו צומח למעשה, מכתשים אגן היא בעלת האפשרויות הרחבות ביותר להשגת צמיחה ולהגדלת נתח השוק שלה על חשבון מתחרותיה תוך שהיא שומרת על שולי רווח נאים.
lt/pgt

ltpgt
לויסון מחזקת את טענתה זו במחקר שנערך לאחרונה ופורסם באחד מכתבי העת האגרוכימיים ובדק את שיעורי הצמיחה הצפויים ל-28 החברות הפעילות בענף האגרוכימיה. מכתשים הוצבה במקום הראשון.
lt/pgt

ltpgt
האנליסטית מציינת לשבח את השיפור ברווחיות החברה, למרות שמכירותיה שמרו על יציבות בשנת 2000. רווחיות זו נבעה מהגידול במכירת מוצרים חדשים בעלי רווחיות גולמית גבוהה, הקטנת הוצאות השכר וירידה בשיעור תצרוכת חומרי הגלם בשל סל המוצרים החדש של החברה הכולל מוצרים חדשים בעלי מרכיב חומר גלם נמוך.
lt/pgt

ltpgt
לויסון מציינת עוד כי במהלך הרבעון האחרון של שנת 2000 ניצלה מכתשים אגן את השינוי המבני שחל בענף האגרוכימיה בעולם וביצעה מספר רכישות של קווי מוצרים, כאמור, תמורת 107 מיליון דולר, שהם בעלי היקף מכירות של 81 מיליון דולר בשנה.
lt/pgt

ltpgt
מנועי הצמיחה העיקריים של החברה על פי האנליסטית יהיו החדירה לשווקים חדשים, הצמיחה הצפויה בשוק האגרוכימיה בברזיל, זכייה במכרזים נוספים בצפון אמריקה ובאירופה ובקבלת רישיון לשיווקו של קוטל החרקים "רימון" באוסטרליה ובמקסיקו.
lt/pgt

ltpgt
לויסון מציינת כי החברה צפויה לחדור לשווקים ביפאן, סקנדינוויה ופולין, בנוסף להרחבה המשמעותית שהיא מבצעת בשוקי ארה"ב, צרפת ואנגליה בכדי לצמצם את תלותה בשוק הדרום האמריקאי. שוק זה צמח בשנת 2000 בכ-10% והוא צפוי להמשיך ולצמוח לאור התייצבות הכלכלה בברזיל והגדלת שטחי החקלאות.
lt/pgt

ltpgt
בנוסף מציינת לויסון כי מכתשים שמה לה למטרה לרכוש מוצרים בעלי פוטנציאל למכירות בהיקף של 10 מיליון דולר בשנת 2001 והמאופיינים ברווחיות גולמית גבוה.
lt/pgt

ltpgt
קבלת רישיון לשיווקו של קוטל החרקים "רימון" באוסטרליה ומקסיקו צפויים להגדיל את הכנסות החברה ממוצר זה פי 2 ולהסתכם ב-2001 ב-11 מיליון דולר.
lth5gt lthrgt
לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד
lt/pgt

ltpgt
lthrgt
lth5/gt
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully