וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

צמיחה של 100% ברווחי רפק ברבעון הרביעי ל-8 מיליון שקל וצפי לירידה ברווחי הרבעון הראשון

26.3.2001 / 12:11

בחודש אפריל אמורה רפק להשלים את פיצול הפעילות התעשייתית שלה לחברה חדשה שתירשם למסחר בתל אביב

שלומי גולובינסקי
ltpgt
קבוצת רפק , שבשליטת תנחום אורן, נהנתה במהלך השנה האחרונה מהצמיחה חסרת התקדים בשוק הרכיבים האלקטרוניים. רפק פעילה בשוק הרכיבים האלקטרוניים באמצעות החברת הבת ארו-רפק (49%) שהוקמה בשיתוף עם חברת הענק ARROW.
lt/pgt

ltpgt
הדבר איפשר לרפק לסיים את הרבעון הרביעי של השנה עם רווח נקי של 8.1 מיליון שקל, בדיוק כפול מהרווח שהשיגה ברבעון המקביל. מחזור ההכנסות של החברה הסתכם ברבעון הרביעי ב-34.9 מיליון שקל. אך ההכנסות לא כוללות את ההכנסות של ארו-רפק, שלא מאוחדות יותר בדו"חותיה של רפק.
lt/pgt

ltpgt
רק כדי לקבל מושג על היקף הפעילות של ארו-רפק ניתן ללמוד מהעובדה כי הכנסות החברה בששת החודשים האחרונים של שנת 2000 (אז החלה החברה לפעול) הסתכמו ב-131 מיליון שקל, והרווח הנקי שלה הסתכם ב-13.5 מיליון שקל. אולם השאלה החשובה ביותר כמובן היא לא מה היה, אלא מה יהיה.
lt/pgt

ltpgt
על כך משיב אילן אולשקר, סמנכ"ל הכספים של החברה, "אנחנו קשורים לתעשיית ההיי-טק, ולכן צפויה חולשה בשני הרבעונים הראשונים של 2001. עדיין לא סיכמנו את כל הדחיות והביטולים, ולכן אין לנו עדיין תמונה מלאה של מה שקורה בארו-רפק, אבל אני יכול לציין, שהיו לנו בעיקר דחיות ולא ביטולים".
lt/pgt

ltpgt
עם זאת, אולשקר מציין כי מאחר שמדובר בעיקר בדחיות הרי שברבעונים השלישי והרביעי של שנת 2001 צפויה ארו-רפק לשוב ולהשתפר. בכל אופן, הרבעון הראשון של 2001 אמור להיות טוב יותר מהרבעון הראשון של שנת 2000.
ltbgt
גידול של 150% ברווח הנקי
lt/bgt
את השנה כולה סיימה רפק עם הכנסות של 173 מיליון שקל, ורווח נקי של 28.6 מיליון שקל, גידול של 150% ביחס לרווח הנקי שנרשם ב-1999.
lt/pgt

ltpgt
ברפק יכולים להתנחם בינתיים בגידול בהכנסות של החברה הבת טרנסווי, שפיתחה מערכות כירטוס אוטומטיות לתחבורה ציברית. לאחר דחיות ועיכובים רבים, החלה טרנסווי לספק מערכות כירטוס לחברת אגד. במהלך שנת 2000 הספיקה החברה למכור בכ-10 מיליון שקל, והצפי לגבי 2001 הוא למכירות בהיקף של 30 מיליון שקל. בשנת 2000 הניבה טרנסווי לרפק הפסד של כ-5.9 מיליון שקל כתוצאה מהעיכובים הרבים בפיתוח מערכות הכירטוס.
lt/pgt

ltpgt
הפעילות התעשייתית של רפק כוללת ייצור מערכות תדלוק (דלקנים) לרכב. פעילות זו צמחה בשנת 2000 בכ-28% כשעיקר הגידול נובע ממכירות מוגברות באירופה, דרום אפריקה וטורקיה.
lt/pgt

ltpgt
במהלך החודשים הקרובים אמורה רפק לבצע ספין אוף לפעילות התעשייתית שלה, ולרשום את מניות החברה החדשה למסחר בבורסה של תל אביב. פעילות החברה החדשה שתירשם למסחר כוללת את ייצור מוצרי התדלוק של החברה, ייצור מונים למוניות, וייצור מערכות הכירטוס.
lt/pgt

ltpgt
מניות החברה החדשה יחולקו כדיווידנד לבעלי המניות הקיימים של רפק. לדברי אילן אולשקר, אין כוונה בשלב זה לבצע גיוס הון לחברה החדשה, אלא להסתפק ברישום למסחר של מניות החברה. אולשקר מעריך כי המניות יירשמו למסחר בחודש אפריל.
lt/pgt

ltpgt
בסוף שנת 2000 מסתכמת יתרת המזומנים בקופתה של החברה ב-28.4 מיליון שקל, גידול של 15 מיליון שקל לעומת יתרת המזומנים בסוף 1999.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully