וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בנק הפועלים: ההאטה במשק והמצב הבטחוני מסייעים לאלקטרה ישראל לבסס את מעמדה

26.3.2001 / 12:21

מותיר המלצת "קנייה" למניה עם מחיר יעד של 341 שקל, הגבוה ב-27% ממחיר השוק; החברה עשויה לרשום רווחי הון נאים ממימוש נכסי נדל"ן

אילן מוסנאים
ltpgt
האנליסט משה מושקוביץ מיחידת המחקר של בנק הפועלים מותיר המלצת "קנייה" למניית אלקטרה ישראל וקובע לה מחיר יעד של 341 שקל, הגבוה ב-27% ממחיר המניה בבורסה.
lt/pgt

ltpgt
בבנק הפועלים מציינים כי למרות האטה בפעילות הכלכלית במשק והאירועים הבטחוניים שהשפיעו לרעה על חברות רבות, דו"חותיה הכספיים של החברה הצביעו שוב על גידול במכירות וצמיחה ברווח הנקי (בניכוי רווחי הון חד פעמיים).
lt/pgt

ltpgt
מושקוביץ אף מציין, שבמידה מסוימת המצב הכלכלי במשק אף מסייע לחברה לבסס את מעמדה בשווקים בהם היא פועלת. הוא מביא כראיה את צבר ההזמנות של החברה, שגדל בשנה האחרונה ב-6.25% ל-1.7 מיליארד שקל.
lt/pgt

ltpgt
לדבריו, ספקיה של החברה מעדיפים לשתף פעולה עם חברה יציבה בעלת מוסר תשלומים גבוה ואף לשלם פרמיה מסוימת על כך, ומאותן סיבות, גם לקוחותיה ושותפותיה של החברה מעדיפים לקשור קשרים עסקיים עם חברה כמותה.
ltbgt
צבר ההזמנות של החברה מבטיח הכנסות ל-1.7 שנים
lt/bgt
בבנק מציינים כי צבר ההזמנות של החברה - המבטיח לה הכנסות ל-1.7 השנים הקרובות - מאפשר לה לברור את הפרויקטים אליהם היא נכנסת, ומעריכים בנוסף כי המצב הפוגע קשות ביכולת ההישרדות של רבות ממתחרותיה הקטנות של החברה, יוצר לאלקטרה ההזדמנויות רכישה אטרקטיוויות.
lt/pgt

ltpgt
בבנק מציינים עוד כי גם הפעילויות של אלקטרה בתחום המעליות והדרגנועים, ופעילותה של החברה הבת הבלגית (Devis), העוסקת במערכות מיזוג מרכזי, ממשיכות לצמוח ומהוות מקור רווח איתן.
lt/pgt

ltpgt
בבנק מעריכים כי פעילות הנדל"ן של החברה ממשיכה לרקום עור וגידים, ומצליחה לייצר הכנסות הולכות וגדלות המהוות נתח ניכר מהכנסות החברה, ואף חלק גדול יותר משורת הרווח. לחברה יש כיום פרויקטים בוורשה, 9 פרויקטים מניבים באנגליה, ומספר פרויקטים רווחיים בארץ.
lt/pgt

ltpgt
מושקוביץ מעריך כי ההכנסות מתחום זה יגדלו ב-2001 בכ-45%, לרמה של 70 מיליון שקל. בנוסף, לדבריו, החברה עשויה לנצל את רמות המחירים הגבוהות יחסית של הנדל"ן באנגליה, וליהנות מרווחי הון כתוצאה ממימוש חלק מהנכסים בארץ ובחו"ל.
lth5gt lthrgt
לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד.
lthrgt
lth5/gt
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully