וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בנק אגוד: דניה סיבוס נסחרת ב-45% מתחת לשוויה הכלכלי; מעניק המלצת "קנייה חזקה"

26.3.2001 / 14:04

בבנק מציינים כי פרויקט חוצה ישראל מסייע לחברה לצלוח את המיתון בענף הנדל"ן; מחיר היעד גבוה ב-85% מהמחיר בבורסה

אילן מוסנאים
ltpgt
האנליסטים אמיר חייק וברנרד מנור מבנק אגוד מעניקים המלצת "קנייה חזקה" למניית דניה סיבוס , וקובעים לה מחיר יעד של 28.3 שקל, הגבוה בכ-85% ממחירה בבורסה.
lt/pgt

ltpgt
השניים מעלים את מחיר ההון של החברה מ-9% בהערכה הקודמת ל-12% - המתאים להערכתם לפוטנציאל הצמיחה שלה, לצבר ההזמנות ותזרים ההכנסות היציב מחוצה ישראל - מצד אחד, ומצד שני, לסיכון מההאטה בתחום הבנייה. הם אומדים את שוויה הכלכלי של החברה ב-536 מיליון שקל, לעומת שווי של כ-287.5 מיליון שקל בו היא נסחרת בבורסה.
lt/pgt

ltpgt
חייק ומנור מציינים כי החברה המשיכה בצמיחתה גם ברבעון הרביעי של 2000 ועמדה בתחזיות לשנת 2000, למרות המיתון בענף הבנייה, שנגרם בין היתר מעליית הריבית הריאלית על המשכנתאות, ההאטה הכללית במשק, ירידת היקפי העלייה לארץ, ופריצת אינתיפאדת אל אקצא בספטמבר 2000.
ltbrgt
lt/bgtמנוע הצמיחה - כביש חוצה ישראלltbgt
האנליסטים מציינים כי מנוע הצמיחה של החברה בשנת 2000 היה פרויקט כביש חוצה ישראל, בו היא שותפה בשיעור של שליש, כקבלן משנה בשותפות דרך ארץ הסוללת אותו. ללא פרויקט זה היתה החברה מציגה תוצאות צמיחה צנועות בהרבה, כשאר חברות הבנייה בענף.
lt/pgt

ltpgt
השניים מוסיפים כי הפרויקט סייע לחברה לשפר את שולי רווחיותה הגולמית, התפעולית ואת רווחיותה לפני מס, לעומת שנת 1999. זאת בעיקר מתחילת זקיפת רווחים מפרויקט כביש חוצה ישראל (לאחר השלמת 15% מהפרויקט).
lt/pgt

ltpgt
חייק ומנור מציינים כי למרות ההאטה בענף ברבעון הרביעי, התמידה דניה במגמת הצמיחה שלה (ב-8.7%, לעומת הרבעון הקודם), כאשר בסוף הרבעון היתה החברה בשלבי בנייה של 2,203 יחידות דיור ושל כ-169 אלף מ"ר שטחי משרדים ומסחר.
ltbrgt
lt/bgtאינתיפאדת אל אקצא תביא להאטת קצב הצמיחה השנהltbgt
לדברי השניים, צבר ההזמנות של דניה סיבוס הסתכם בסוף הרבעון הרביעי של 2000 ב-2.1 מיליארד שקל, שמחצית ממנו מקורה בעבודות במגזר הבנייה שיבוצעו ב-18 החודשים הקרובים. מחציתו השנייה משקפת עבודות במסגרת פרויקט כביש חוצה ישראל, שיתפרשו על פני 3.5 השנים הבאות.
lt/pgt

ltpgt
עם זאת באגוד סבורים כי אינתיפאדת אל אקצא, שהביאה לסגר ולמחסור בכוח אדם מיומן וחומרי גלם שמקורם בשטחים, תמשיך לגרום לעיכוב בהשלמת ומכירת דירות ברבעונים הקרובים, ותגרום להאטת קצב הצמיחה של החברה ב-2001.
lt/pgt

ltpgt
חברת דניה סיבוס, שבשליטת אפריקה ישראל , החלה את פעילותה בינואר 1998 כתוצאה מהעברת פעילותה הקבלנית של דניה סיבוס אחזקות לדניה סיבוס. תחומי פעילותה של החברה הם בבנייה למגורים, משרדים, מסחר ותעשייה, תשתיות וגישור.
lt/pgt

ltpgt
בנוסף לפעילות השוטפת של החברה בתחומי הבנייה והתשתיות, שותפה החברה בשיעור של שליש יחד עם סולל בונה וחברה קבלנית מסינגפור, בשותפות דרך ארץ CJV, שזכתה במכרז לביצוע הקטע המרכזי של כביש חוצה ישראל. יתרת היקף העבודה בהקמת כביש זה מוערכת בכ-2.8 מיליארד שקל למשך 3.5 השנים הבאות.
lth5gt lthrgt
לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד.
lthrgt
lth5/gt
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully