וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ויקטור מדינה: "המלחמה באינפלציה זו המלחמה של אתמול - המאבק במיתון זה המלחמה של היום"

26.3.2001 / 14:44

מנכ"ל בנק המזרחי קורא לנגיד בנק ישראל לנקוט במדניות מונטרית מרחיבה, ולממשלה לבצע באופן מיידי רפורמה במס

שלומי גולובינסקי
ltpgt
מנכ"ל בנק מזרחי , ויקטור מדינה, מזהיר היום את ראשי המערכת הכלכלית בישראל מפני גלישה של המשק למיתון חריף. לדברי מדינה, המיתון אליו יגלוש המשק יהיה חריף יותר מזה שהיה בשנים 99-96, והוא עלול לפגוע בסקטור העסקי בצורה חמורה יותר ממה שחושבים.
lt/pgt

ltpgt
מדינה אומר כי המשק הישראלי לא יכול להרשות לעצמו לחזור למיתון לאחר תקופה כה קצרה של פריחה כלכלית. "אנחנו צריכים להשלים עם זה שהמלחמה באינפלציה זה המלחמה של אתמול, והמלחמה במיתון זה המלחמה של היום", אומר מדינה.
lt/pgt

ltpgt
ויקטור מדינה קורא לנגיד בנק ישראל להיאבק במיתון באמצעות מדיניות מוניטרית מרחיבה שתבלום את ההאטה, ותוביל לחידוש הצמיחה. מדינה סבור עוד כי ראוי שהממשלה תשמור על מדיניות תקציבית מאוזנת, אולם, במסגרת זו תשנה את סדרי העדיפות הפנימיים שלה.
lt/pgt

ltpgt
מדינה מציין כי המדיניות המונטירית של שנת 2000 אינה מוצלחת במיוחד, מפני שמדיניות של יציבות במחירים אמורה להביא את שיעור האינפלציה בישראל לרמה הממוצעת בכל מדינות המערביות - 2.5%, בעוד שהאינפלציה בשנת 2000 בישראל היתה 0%.
lt/pgt

ltpgt
מדינה קורא להנהיג רפורמה במס, שתטיל בין היתר מס בשיעור צנוע על רווחי הון בבורסה ועל חסכונות פיננסיים. מדינה סבור ששיעור המס לא צריך לעלות על 10%. במקביל, קורא מדינה להוריד את שיעורי מס ההכנסה מבלי לעשות חשבון מיידי של ההכנסות ממס שיוטל על רווחי הון, לעומת ההפסד בהכנסות ממס כתוצאה מהורדת מס הכנסה.
lt/pgt

ltpgt
מדינה סבור כי עצם הורדת המס יש בה כדי להאיץ את פעילות המשק, שתחפה על הירידה בשיעורי מס ההכנסה.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully