וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

באי.בי.אי חיתום מרגישים את הקיפאון בשוק הגיוסים: הרווח הרבעוני קרס ל-330 אלף שקל בלבד

26.3.2001 / 15:22

התוצאות העלובות ברבעון הרביעי לא מצליחות להעיב על שנה מוצלחת במיוחד לאי.בי.אי, שהניבה רווח נקי של 20 מיליון שקל

שלומי גולובינסקי
ltpgt
שנת 2000 הסתיימה אומנם בקול ענות חלושה של שוק ההון המקומי, אולם אין בכך בכדי לחפות על שנה מוצלחת במיוחד של החתמים, שמלווים את הנפקות החברות בבורסה של תל אביב. קחו לדוגמה את אי.בי.אי חיתום, המנוהלת על ידי רונן צלניר.
lt/pgt

ltpgt
מרבית ההנפקות של אי.בי.אי בשנה האחרונה התרסקו לקרשים, ובכלל זה מניות אי.בי.אי חיתום עצמן (שהונפקו במהלך השנה), אבל כל זה לא מפריע לחתמים לגרוף רווחים נאים. לזכותה של אי.בי.אי ייאמר כמובן, שהתרסקות היתה המגמה שאפיינה את מרבית ההנפקות בתל אביב, ובזה "אשם" בעיקר מדד הנאסד"ק.
lt/pgt

ltpgt
אי.בי.אי סיימה את השנה עם רווח נקי של 20 מיליון שקל, לעומת רווח נקי של 11 מיליון שקל, שרשמה ב-1999. הרוב המוחלט של הרווחים נצברו במהלך שלושת הרבעונים הראשונים של השנה.
lt/pgt

ltpgt
ברבעון הרביעי של השנה כבר הרגישו היטב באי.בי.אי את הקריסה במחירי מניות הטבנולוגיה. אי.בי.אי חיתום רשמה הכנסות של 1.1 מיליון שקל בלבד ברבעון הרביעי, בערך 10% מההכנסות שרמה ברבעון השלישי של השנה.
lt/pgt

ltpgt
הרווח הנקי של אי.בי.אי ברבעון הרביעי של השנה הסתכם ב-334 אלף שקל בלבד, רווח נמוך במיוחד בהשוואה לרווחים שהציגה החברה במהלך שלושת הרבעונים הראשונים של השנה.
lt/pgt

ltpgt
בדו"חות הכספיים של החברה נכתב כי להערכת הנהלת החברה שנת 2001 תהיה שנה שמאופינת במספר עסקות נמוך יותר משנת 2000, אך אין אפשרות להעריך כיצד תשפיע ירידה זו על רווחיות החברה. מכל מקום, באי.בי.אי מבהירים כי החברה נערכת לקראת שינוי זה.
lt/pgt

ltpgt
גם על המשכורות של ראשי אי.בי.אי חיתום עברה שנה מוצלחת במיוחד. עלות שכרו של רונן צלניר מנכ"ל החברה הסתכמה ב-1.4 מיליון שקל. צלניר רשאי לראות את עצמו מקופח ביחס למשכורות של יתר בכירי החברה: סמנכ"ל אי.בי.אי חיתום רשם הכנסה של 2.4 מיליון שקל (כולל הטבה מאופציות של 1.3 מיליון שקל), ואילו היועץ המשפטי של החברה שנהנה מהטבה דומה, סיים את שנת 2000 עם הכנסה של 2.6 מיליון שקל.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully