וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

המסחר במט"ח: הדולר היציג נחלש ב-0.83% לרמה של 4.181 שקלים לדולר

26.3.2001 / 18:54

במסחר הרציף נחלש המטבע האמריקאי ל-4.1788 שקלים; הסל היציג נחלש מול השקל ב-0.805% ל-4.2487 שקלים

אילן מוסנאים
ltpgt
אחרי מספר ימים של חולשה שב היום השקל והתחזק בצורה משמעותית אל מול הדולר במסחר במט"ח. השער היציג החדש נקבע ברמה של 4.1810 שקלים לדולר - ייסוף חד של 0.83% בשקל לעומת השער היציג כפי שנקבע ביום שישי. סל המטבעות היציג נחלש מול השקל ב-0.805% לרמה של 4.2487 שקלים.
lt/pgt

ltpgt
במסחר שלאחר קביעת השער היציג מוסיף הדולר להיחלש ומחירו יורד ב-0.05% לרמה של 4.1788 שקלים. סל המטבעות נסחר ללא שינוי לעומת היציג שנקבע בשעות הצהריים.
lt/pgt

ltpgt
מחדר העסקות של בנק דיסקונט נמסר כי היינו עדים היום למסחר עצבני בדולר, שנע בתחום רחב של 4.193-4.169 שקלים, עם היקפי פעילות גדולים במסחר הבין בנקאי.
lt/pgt

ltpgt
מגמת ההתחזקות בשער השקל החלה כבר ביום שישי, לאחר שהדולר ירד משיא של 4.24 שקלים לרמה של 4.2050 שקלים בסיום המסחר. לדברי סוחרים, משקיעים זרים היו מעורבים במספר עסקות גדולות ביום שישי, והם אלו שגרמו לתנודות החדות בדולר.
lt/pgt

ltpgt
את התחזקות השקל ניתן להסביר בעליות שנרשמו בנאסד"ק בסוף השבוע, שגררו עליות חדות אתמול בבורסה בת"א. כמו כן, מחר תתבצע פקיעת האופציות הדולריות של חודש מארס ולאחריה יתחילו להתבצע המרות הדולרים של החברות היצואניות לצורך תשלומי משכורות, ושני גורמים אלו יתמכו גם הם בהתחזקות השקל.
lt/pgt

ltpgt
אולם, נראה כי מי שנותן את הטון הם המשקיעים הזרים, ופקיעת האופציות והמרות הדולרים בהחלט עשויות להיבלע כאשר נוכחותם מורגשת. המשקיעים הזרים הם אלו שנתנו את הדחיפה הראשונה לדולר לפני כ-10 ימים - דחיפה שהקפיצה את שערו באופן עקבי עד לרמה של 4.24 שקלים ביום שישי. אי לכך נראה כי כל עוד הציבור לא רץ לדולר (ולפי הדיווחים הוא בהחלט אדיש לפיחות האחרון), התנודות במטבע האמריקאי יושפעו בימים הקרובים בעיקר מפעולותיהם של הזרים.
lt/pgt

ltpgt
להערכת כלכלני גיפט, מקבוצת אילנות בטוחה, פקיעת האופציות והעברת תקציב המדינה בכנסת ביום רביעי יתרמו להמשך התנודתיות בשערים. היום הודיע נגיד בנק ישראל על הפחתה של 0.3%-0.2% בריבית המוניטרית, אך הודעה זו לא צפויה להשפיע על שוק המט"ח.
lt/pgt

ltpgt
בגיפט מציינים כי לדולר תמיכה חזקה ברמה של 4.1680 שקלים, ומדגישים כי למרות התחזקות השקל, הכיוון הכללי, בטווח הארוך יותר, הוא התחזקות הדולר. יש לזכור כי באמצע אפריל יש פדיון אג"ח בהיקף גדול של כ-400 מיליון דולר, שקרוב לוודאי יגדיל את הביקושים לדולר.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully