וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אירופה: עליות שערים בכל המגזרים לנוכח ציפיות להורדת ריבית בגוש היורו; סימנס קפצה ב-7%

26.3.2001 / 19:10

פראנס טלקום בלטה בעלייה של 8% לאחר שמורגן סטנלי כלל אותה ואת החברה הבת אורנג' ברשימת המניות המומלצות באירופה; וודאפון עלתה ב-6%

גיא צ'אק
ltpgt
עליות שערים חדות נראו היום בכל מגזרי המסחר לנוכח ציפיות להורדה צפויה של הריבית על ידי הבנק המרכזי של אירופה. את העליות הובילו מניות הטכנולוגיה, שצברו תאוצה בעקבות הנאסד"ק בשני ימי המסחר האחרונים בשבוע שעבר.
lt/pgt

ltpgt
זריקת עידוד נוספת באה מבנק ההשקעות ליהמן ברדרס, שהעריך כי המניות בשוקי אירופה נסחרות ב-29% מתחת לערכן האמיתי. המדדים הראשיים נסגרו בזינוק של מעל 3.2% כל אחד.
lt/pgt

ltpgt
האנליסטים מציינים כי מחירי המניות הגיעו לשלב שבו הן הפכו לאטרקטיוויות למשקיעים לטווח ארוך. כייבל אנד וויירלס קפצה ב-11% לאחר שהודיעה כי סיגנפור טלקום תרכוש ממנה את החברה הבת האוסטרלית, אופטוס, תמורת 9.9 מיליארד דולר.
lt/pgt

ltpgt
בקרב מניות הטלקום האחרות בלטה פראנס טלקום בעלייה של 8%, לאחר שמורגן סטנלי כלל אותה ואת החברה הבת אורנג' ברשימת המניות המומלצות שלו באירופה. KPN ההולנדית הוסיפה 5% לאחר שהודיעה כי תגייס 4.5 מיליארד דולר ממכירת נכסים.
lt/pgt

ltpgt
KPN דיווחה היום על הפסד, להוציא הכנסות חד פעמיות, של 534 מיליון דולר בשנת 2000, כתוצאה מהריביות הגבוהות שהיא משלמת על חובותיה הגבוהים. עם זאת, הכנסותיה עלו ב-30% ל-10 מיליארד דולר. וודאפון ובריטיש טלקום עלו ב-6% וב-2.6% בהתאמה.
lt/pgt

ltpgt
במגזר יצרניות ציוד תקשורת בלטה סימנס בעלייה של 7%, אלקטל עלתה ב-4.5%, מניית STM הוסיפה 4.8% ומניית התוכנה פסיון זינקה ב-8.3%. בתחום האינטרנט קפצה פריסרב ב-12%, טי-אונליין עלתה ב-8% ויאהו אירופה עלתה ב-3.8%.
lt/pgt

ltpgt
עליות שערים נראו גם במגזרים האחרים בשוקי אירופה: מניות הבנקים עלו בהובלת ברקליס שהוסיפה 5.5%, רויאל בנק אוף סקוטלנד עלתה ב-7%, לוידס עלתה ב-2.5% ו-HSBC עלתה ב-3.3%. צבע ירוק התפשט גם על פני מניות הנפט והרכב. בפרנקפורט בלטה פולקסווגן בעלייה של 4.9%.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully