וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נשיץ ברנדס תחת חקירה

26.3.2001 / 19:22

לפני שנה היה זה חנינא ברנדס בפרשת ויצמן וכעת גד נשיץ בפרשת זאבי

אמיר הלמר
ltpgt
שנה לא טובה עוברת על משרד עורכי הדין נשיץ ברנדס ושות'. המשרד, שהוקם בראשית שנות ה-80 ע"י עו"ד חנינא ברנדס וגד נשיץ, עובר בשנתיים האחרונות טלטלות רציניות.
lt/pgt

ltpgt
טרם נדמו הדי פרשת ויצמן, בה נחקר עו"ד חנינא ברנדס בנוגע לחשבונות הנאמנות שניהל עבור הנשיא לשעבר, חשבונות שלפי הנטען שימשו לכספים שניתנו לנשיא במתנה ע"י המיליונר אדוארד סרוסי, וטרם התברר הנזק שגרמו הנאסד"ק ושוק ההיי-טק בכלל למשרד מוטה הטכנולוגיה הזה, וכבר צצה לה פרשה חדשה. הפעם מדובר בשותפו של ברנדס - עו"ד גד נשיץ.
lt/pgt

ltpgt
עו"ד נשיץ נעצר אמש ונחקר במשטרה בחשד למעורבות בפרשת רכישת מניות בזק ע"י איש העסקים גד זאבי. פרשה שהתפוצצה אמש ברעש אדיר.
lt/pgt

ltpgt
זאבי, המחזיק ב-20% ממניות בזק, נעצר אף הוא ביחד עם איש העסקים הרוסי, מיכאל צ'ורני. זאבי נחשד כי רכישת מניות בזק מחברת כייבל אנד וויירלס נעשתה בעבור צ'ורני, המוגדר ע"י המשטרה כ"איש המאפיה הרוסית", המעוניינת להעמיק אחיזתה בישראל. מעורבותו של עו"ד נשיץ בפרשה טרם התבררה, אך הדבר ודאי לא מוסיף בריאות למשרד העו"ד ולעובדיו.
lt/pgt

ltpgt
ואם לא די בכך, הרי שלפני ימים מספר הגיש ברנדס, באמצעות משרד עוה"ד זליגמן, את כתב ההגנה בתביעתו של רו"ח אבי פלקסר שהיה חשב המשרד, והוחשד ע"י ברנדס כי הוא זה שהעביר מסמכים שהיו מצויים בכספת המשרד לידי העיתונאי יואב יצחק שחשף את פרשת ויצמן-סרוסי.
lt/pgt

ltpgt
פלקסר נתבע על ידי בנק לאומי להשבת כ-145 אלף שקל - סכום שלטענת הבנק העביר פלקסר מחשבון משרד נשיץ ברנדס לחשבונו הפרטי.
ltbrgt
lt/bgtמשרד ענק במושגים ישראלייםltbgt
פלקסר צירף מצידו את משרד העו"ד, בטענה כי פוטר מעבודתו מבלי ששולמו לו פיצויי פיטורים, וציין כי פיטוריו נבעו מהאשמות שווא לגבי העברת המסמכים בפרשת ויצמן.
lt/pgt

ltpgt
פלקסר טוען בתביעתו כי הוא נעצר ל-7 ימים. לדבריו, הוא שיתף פעולה עם חוקריו ומסר להם את כל המידע שברשותו, לרבות העובדה שעו"ד ברנדס נהג למשוך מחשבונות הנאמנות של ויצמן כספים רבים לעצמו, תוך שהורה לו שלא לרושמם בספרי הנהלת החשבונות של המשרד.
lt/pgt

ltpgt
במשרד העו"ד טוענים כי פיטוריו של פלקסר נעשו עקב הפרת משמעת חמורה בגינה לא מגיעים לו פיצויי פיטורים, וכי לברנדס היה יסוד סביר לחשוד בפלקסר כמי שהעביר את המידע. כאמור, הנושא יחל להתברר בעתיד הקרוב בבית המשפט המחוזי בתל אביב.
lt/pgt

ltpgt
יש לזכור כי כל האירועים הללו מתרחשים במשרד עו"ד ענק במושגים ישראליים. משרד שמוקם השנה במקום החמישי של דירוג דן אנד ברדסטריט המדרג את משרדי עוה"ד לפי גודלם. עפ"י הדירוג לשנת 2000, מעסיק המשרד 120 עובדים מתוכם 55 עורכי דין ו-18 מתמחים.
lt/pgt

ltpgt
המשרד פרח בשנים האחרונות ביחד עם כל תעשיית ההיי-טק. בעיקר זכור הליווי שנתן המשרד לחברת צ'ק פוינט 10003246-MRQ עוד מראשית דרכה, בשנת 1995. ליווי זה השתלם למשרד בעת הנפקת החברה, שזיכתה אותו באופציות לכ-742 אלף מניות צ'ק פוינט שהוערכו בשווי של כ-30 מיליון דולר.
lt/pgt

ltpgt
הנפקת היי-טק מוצלחת נוספת שהמשרד היה מעורב בו היא הנפקת בקווב 10003193-MRQ לפני כשנתיים, שם קיבל המשרד, תמורת הליווי הצמוד, כ-864 אלף מניות ששוויין היה 9 מיליון דולר.
ltbrgt
lt/bgtקרע בין שני השותפים בעקבות פרשת ויצמןltbgt
אומנם נטייתו של המשרד בשנים האחרונות היא לכיוון שוק הטכנולוגיה, שמצבו העכשווי אינו מעודד כלל, אך למשרד לקוחות רבים מתחום בנקאות ההשקעות כמו ליהמן ברדרס, גולדמן סאקס וסלומון סמית ברני. נשיץ ברנדס היה מעורב, בין היתר, בהנפקת בנק הפועלים בלונדון. המשרד עוסק גם בתחום המשפט המסחרי, הנזיקין, הביטוח ושוק ההון. מבין שני השותפים הבכירים במשרד, ברנדס עוסק יותר בניהול המשרד בעוד נשיץ עוסק בפרקטיקה.
lt/pgt

ltpgt
נשיץ נולד בהונגריה. ב-1940 עלה לארץ ולמד משפטים במקביל לשירות הצבאי. בראשית שנות ה-60 הכיר את ברנדס כאשר זה למד אצלו באוניברסיטת תל-אביב. ב-1981 החליטו להקים את השותפות ביניהם ויש להם חלקים זהים בה.
lt/pgt

ltpgt
בין התיקים שנטל בהם חלק המשרד, ניתן למנות את התביעה הייצוגית כנגד חברת דובק שנסתיימה לאחרונה בפשרה, תביעה בה ייצג נשיץ את חברת הביטוח הפניקס. כמו כן ייצג המשרד את חברות הביטוח בתביעתן הגדולה בגין נזקי השטפונות של ראשית שנות ה-90, עת עלה נחל איילון על גדותיו וגרם לנזקים רבים.
lt/pgt

ltpgt
מקרה נוסף שזכור הוא המקרה בו ייצג נשיץ את איש העסקים הרוסי גרגורי לוצ'ינסקי, בדרישתו לחייב את משרד הפנים לחדש את דרכונו הישראלי. המדינה טענה כי על לוצ'ינסקי נאסר להיכנס למדינות שונות בגלל חשדות לפלילים כנגדו, וכי הינו קשור להלבנת כספים של ארגוני פשע. במקרה זה נדחתה עתירתו של לוצ'ינסקי ולא הוארך דרכנו.
lt/pgt

ltpgt
עו"ד נשיץ אף נבחר בשנה שעברה ע"י הארגון הבינלאומי של האגודות הקונסולריות, כסגן נשיא הארגון לארבע השנים הבאות. הארגון מייצג את הקונסולים בפני ארגונים בינלאומיים וממשלות בנושאי חקיקה בינלאומית, זכויות וחובות קונסולריות וחסינויות.
lt/pgt

ltpgt
לאחר שהתפוצצה פרשת ויצמן ועובדי המשרד נקראו לחקירות במשטרה, היו הרבה שדיברו על קרע שנוצר בין שני השותפים על רקע מעורבותו של ברנדס בפרשה. עם זאת, כעבור תקופה אמר נשיץ בראיון, כי מצב היחסים בינו לבין ברנדס מעולם לא התערער. נשיץ הוסיף כי גם לקוחות המשרד לא עזבו בגין המקרה והמשרד המשיך להתנהל כרגיל. מעניין יהיה לראות כיצד יתפתחו הדברים כעת, לנוכח הפרשייה החדשה שניחתה עליהם.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully