וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: הנאסד"ק מתקשה להחזיק מעמד ומוחק העליות; וייו מתרסקת ביותר מ-30% בעקבות אזהרת הרווח

26.3.2001 / 22:26

על אף עליות בתחילת המסחר, הוכרע מדד מניות הטכנולוגיה ע"י חולשה במגזר השבבים; ויריאנט מזנקת בכ-40%

גיא ימין
ltpgt
"האם מדובר בשינוי מגמה?", נשאלת היום השאלה בוול סטריט. בשעה זו נראה כי מדד הנאסד"ק לא יצליח לרשום עלייה זה היום השלישי ברציפות ולשחזר בכך את שעשה לאחרונה מאז תחילת החודש הקשה הזה. לאחר שרשם כבר עליות של כאחוז במהלך המסחר, מתאפיין עתה המדד בתנודתיות. מנגד, הדאו ג'ונס מפגין עוצמה ומוסיף 1.7%.
lt/pgt

ltpgt
ההערכות בשווקים הן כי המשקיעים הפרטיים נסו על נפשם בעקבות הירידות החזקות בתחילת השבוע שעבר, ועתה נכנסים השחקנים המוסדיים בעלי הכיס העמוק, וקונים את המניות בזול. השאלה, אם כן, נותרת בעינה, ולא ברור האם אותן מניות שנקנות היום יימכרו ברגע שהמחזיקים בהן יצברו רווחים לטווח הקצר.
lt/pgt

ltpgt
האופטימיות, בכל מקרה, אינה שורה במגזר השבבים. היום זו יצרנית שבבי התקשורת PMC סיירה (סימול: PMCS) שמפרסמת אזהרת רווח חמורה, לפיה היא צפויה לרווחים של 3-2 סנט למניה בלבד ברבעון הנוכחי, לעומת תחזיות מוקדמות לרווחים של 12 סנט למניה.
lt/pgt

ltpgt
מכה נוספת ניחתה על מגזר השבבים מכיוונו של מנכ"ל סיסקו , ג'ון צ'יימברס. כהרגלו בחודשים האחרונים מחווה צ'יימברס את דעתו גם על התחזית המקרו כלכלית, וזו מבשרת על "התפשטות ההאטה בארה"ב גם לשווקים אחרים". אמירה כזו מצד לקוחה גדולה של שבבים מסייעת לשלוח את מדד המוליכים למחצה של הבורסה בפילדלפיה (SOX) לירידות של 3.4%.
ltbrgt
lt/bgtוייו הזהירה לגבי הרבעון, ונענשה ltbgt
המניות הישראליות נסחרות במגמה מעורבת עם נטייה לעליות שערים, בהתאם לכיוון המסחר הכללי. ממגמה זו לא נהנית וייו , שצונחת עתה ב-30.8% למחיר של 2.7 דולרים, לעומת יותר מ-44 דולר - מחיר שרשמה בשיאה.
lt/pgt

ltpgt
מסתבר שבוול סטריט עדיין לא מתייחסים לאזהרות רווח בסלחנות, במיוחד כשהן כואבות במיוחד. הירידות במניה היום, במחזורים של פי שלושה מהממוצע, באות על רקע תחזית פסימית של החברה בנוגע ליכולת שתציג בדו"חות הרבעון הנוכחי.
lt/pgt

ltpgt
בוייו, הפועלת בתחום מערכות הגישה לרשת האינטרנט, מעריכים כי ההכנסות ברבעון לא צפויות לחצות את רף מיליון הדולר, כך שבמקרה האופטימי המכירות יגיעו לכ-13% מהצפי הקודם של החברה. התוצאות מאכזבות במיוחד על רקע הרבעון הרביעי, אותו סיימה החברה בהתאם לתחזיות, עם הכנסות של 6.1 מיליון דולר.
lt/pgt

ltpgt
גם במישור השנתי לא מביאה היום וייו בשורות טובות, כשהיא מעמידה את תחזית המכירות ל-2001 על 20 מיליון דולר, הרחק מאחורי כ-60 מיליון דולר להם ציפו האנליסטים.
lt/pgt

ltpgt
וייו אינה חברת האלחוט הראשונה המעדכנת את תחזיותיה כלפי מטה, שכן לפני פחות משבועיים עשתה כן בריזקום . המשקיעים בוייו מקווים בוודאי שמניית החברה תעשה מסלול דומה לזה שעשתה בריזקום בימים האחרונים. אחרי ירידה של כ-15% מיד לאחר אזהרת הרווח, ועל אף מטח הורדות ההמלצות מצד בתי ההשקעות, עולה המניה היום ב-3.4% למחיר של 7.7 דולרים - גבוה בכ-11% מהמחיר בו נסחרה יום לפני האזהרה.
lt/pgt

ltpgt
אתמול פורסם ב-TheMarker.com כי גם בריזקום, ולא רק פלוור 10003422-MRQ , נוטלת חלק בפיילוטים לאספקת ציוד תקשורת אלחוטי של חברת אופק מבית יורוקום, במסגרת כוונתה לפרוש רשת תקשורת פנים ארצית. פלוור, מצידה, רושמת היום עלייה של 14.8% למחיר של 4.7 דולרים.
ltbrgt
lt/bgtזינוק של יותר מ-40% בויריאנט ltbgt
לא כל המניות הישראליות הכבדות מצליחות ליהנות מהמומנטום החיובי של המסחר היום, אך צ'ק פוינט מוסיפה 3.7% למחיר של 58.3 דולר, המשקף לה שווי של כ-15.4 מיליארד דולר. זה היום הרביעי ברציפות בו נסחרת צ'ק פוינט בעליות, כך שבחישוב מצטבר עלתה המניה בכ-13% ב-4 ימים.
lt/pgt

ltpgt
קומברס , לעומתה, אינה מצליחה לטפס ומאבדת בשעה זו 3.7% למחיר של 63.8 דולר. את הירידות היום ניתן לפרש כמימוש רווחים בעקבות זינוק של כ-20% שרשמה קומברס בשלושת ימי המסחר האחרונים.
lt/pgt

ltpgt
את הזינוק הגדול של היום נותנת ויריאנט . ויריאנט, המפתחת מוצרי B2B ופתרונות לניהול כוח אדם של ספקי שירות, מבוססי אינטרנט ואלחוט, מנתרת עתה ב-41.3% למחיר של 1.5 דולרים במחזור מסחר ממוצע. העליות הללו נראות מרשימות קצת פחות אם זוכרים כי רק אתמול איבדה המניה 30% משוויה.
lt/pgt

ltpgt
מי שעוד עולה בערכים דו ספרתיים היא ריט טכנולוגיות , שמוסיפה 22.1% למחיר של 5.3 דולרים. החברה, המפתחת מערכת המאפשרת לחברות טלפון לזהות ולנצל קווי נחושת שאבדו במשך השנים, לא מסרה הודעה כשלהי שמסבירה את העליות עתה.
lt/pgt

ltpgt
עוד בולטות היום רדוויו , שמאבדת 13.5% למחיר של 1.3 דולרים, וטיוגה , שיורדת ב-8.1% למחיר של 1.1 דולרים.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully