וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: ירידות במניות השבבים ויצרניות המחשבים; C-Cube המריאה ב-56% בעקבות עסקה לרכישתה

26.3.2001 / 23:00

יצרנית השבבים החסכוניים טרנסמטה קפצה ב-17.6% בעקבות עסקת שיתוף פעולה עם מיקרוסופט; מניות האנרגיה קפצו

גיא צ'אק
ltpgt
המסחר בוול סטריט התנהל היום במחזורים נמוכים תוך מגמת ירידה קלה בבורסת הנאסד"ק. מניותיהן של רשתות השיווק, יצרניות התרופות, האינטרנט והפיננסים רשמו עליות קלות. מניות השבבים ויצרניות המחשבים ירדו. הנאסד"ק סיים בירידה של מחצית האחוז ואילו הדאו ג'ונס הוסיף 1.9%.
lt/pgt

ltpgt
מניית היום היתה C-Cube (סימול CUBE) . יצרנית השבבים האמריקאית LSI לוג'יק (סימול LSI) הודיעה כי תרכוש את C-Cube (סימול CUBE) , המתמחה בייצור תוכנה ומוליכים למחצה עבור מערכות וידיאו דיגיטליות. שווי העסקה נאמד ב-878 מיליון דולר במניות, ומניות C-Cube המריאו ב-56% בנאסד"ק. מניות LSI ירדו, כצפוי, ב-13%.
lt/pgt

ltpgt
עוד במגזר השבבים בלטה יצרנית המוליכים למחצה PMC סיירה (סימול PMCS) , שנפלה ב-5% לאחר שפירסמה אזהרת רווח חמורה לרבעון הראשון. PMC סיירה הודיעה כי לא תעמוד בתחזיות המוקדמות לרבעון הראשון של השנה, עקב ירידה בביקוש למוצריה. החברה הודיעה גם כי תקצץ כ-230 עובדים, כ-14% מכוח העבודה, החל מהיום. התחזית הנוכחית לרווח ברבעון הראשון היא 3-2 סנט למניה, לעומת תחזיות קודמות לרווח של 12 סנט למניה.
lt/pgt

ltpgt
מניית סיסקו הובילה את הירידות במגזר יצרניות הציוד עם ירידה של 4.4%. מנכ"ל החברה, ג'ון צ'יימברס, אמר אתמול כי החולשה בכלכלת ארה"ב תגלוש כנראה מעבר למחצית הראשונה של השנה. מוטורולה עלתה ב-1.9% ונורטל 10003649-MRQ ירדה ב-2.8%, בעקבות הורדת תחזיות רווח ל-2001 ו-2002 על ידי בנק ההשקעות ליהמן ברדרס.
lt/pgt

ltpgt
העסקה הבולטת הנוספת של היום היא בין מיקרוסופט לטרנסמטה (סימול TMTA) . מיקרוסופט תשתף פעולה עם יצרנית המחשבים קומפאק (סימול CPQ) ועם יצרנית שבבי המחשב טרנסמטה (סימול TMTA) בפיתוח Tablet PC (מחשב נישא בגודל פנקס). מעבדי הקרוזו של טרנסמטה ישולבו במחשב של מיקרוסופט. מעבד קרוזו הוא בעל צריכת מתח נמוכה במיוחד ולכן הוא מתאים ביותר לשימוש במחשבים נישאים. מיקרוסופט הגיבה בירידה של 0.9%, טרנסמטה עלתה ב-17.6% וקומפאק ירדה ב-2.9%.
lt/pgt

ltpgt
בשוק התרופות בלטה חברת אלזה (סימול AZA) בזינוק של 29%, לאחר שדווח כי היא במגעים למכירתה לג'ונסון אנד ג'ונסון (סימול JNJ) , חברת התרופות ומוצרי הצריכה. לפי הערכות של ה"וול סטריט ג'ורנל", אלזה קיבלה הצעת רכש של 12 מיליארד דולר, לעומת שווי שוק של 8.4 מיליארד דולר בסגירה ביום שישי.
lt/pgt

ltpgt
גם מניות האנרגיה תרמו לעליות במניות הבלו צ'יפ, לנוכח דיונים על העלאה אפשרית של תעריפי החשמל בקליפורניה. אדיסון המריאה ב-30% ופאסיפיק גאז (סימול PCG) קפצה ב-29%.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully