וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קרן ההון סיכון דרייפר פישר מקימה קרן להשקעות בישראל

27.3.2001 / 7:51

הקרן, המנהלת הון בהיקף 3 מיליארד דולר, מתכננת להשקיע בשנה הקרובה עשרות מיליוני דולרים בחברות ישראליות ובוחנת פתיחת משרד מקומי

הארץ
ltpgt
מאת עודד חרמוני
lt/pgt

ltpgt
קרן ההון סיכון דרייפר פישר ג'רווסטון (Fisher Jurvetson Draper) מתכוונת להגדיל את היקף השקעותיה בישראל ולהשקיע כמה עשרות מיליוני דולרים בחברות סטארט-אפ ישראליות - כך אמר שותף בקרן הבת הניו יורקית של דרייפר פישר, דני שולץ. "אנחנו חושבים להשקיע חלק מהקרן החדשה שלנו, שהיקפה 110 מיליון דולר והממוקמת בניו יורק, בחברות ישראליות", אמר.
lt/pgt

ltpgt
לדבריו, גם הון שמקורו בקרן ההון סיכון הבינלאומית של דרייפר פישר, אי-פלנט, יופנה לישראל. קרן זו כבר פועלת בישראל ועד כה השקיעה רק בחברת אפסטרים.
lt/pgt

ltpgt
לדברי שולץ, דרייפר פישר מעוניינת "להראות נוכחות" בישראל. בין השאר התחילה לבחון את האפשרות לפתוח משרד השקעות שיבצע השקעות בחברות ישראליות. "ללא ספק צפויה עלייה בהיקפי ההשקעה של הקרן בישראל השנה", העריך.
lt/pgt

ltpgt
דרייפר פישר היא מהקרנות הוותיקות בחוף המערבי של ארה"ב. היא הוקמה ב-58' ומנהלת הון בהיקף של כ-3 מיליארד דולר. הקרן מתמקדת בהשקעות בחברות בשלבים המוקדמים ויש לה אסטרטגיה מיוחדת ביחס לקרנות ההון סיכון של עמק הסיליקון, בסיס המוצא שלה.
lt/pgt

ltpgt
דרייפר פישר היתה הקרן הקליפורנית הראשונה שהתרחבה ליתר המדינות בארה"ב, כשעזבה את קליפורינה ב-85' ופתחה משרדים עסקיים ברחבי המדינה. הקרן האחרונה שהקימה, בינואר 2001, היא DFJ Gotham, הקרן הניו יורקית הראשונה שבסיס פעילותה בעמק הסיליקון.
lt/pgt

ltpgt
כיום מנהלת החברה רשת של משרדי השקעה עצמאיים כחלק מקרנות דרייפר פישר בארה"ב, בריטניה והודו. בסך הכל פועלות במסגרת הקרן כ-15 קרנות הון סיכון עצמאיות. עד כה השקיעו קרנות דרייפר פישר בכ-250 חברות סטארט-אפ, בהן אפולו, קאונטום וסלקטיקה.
lt/pgt

ltpgt
"המצב הפוליטי בישראל מהווה גורם חשוב המשפיע על ההשקעות", אמר שולץ, "אבל לדעתנו, אינו חוסם את שער הכניסה להשקעות בחברות ישראליות. אנו מאמינים שהטכנולוגיה היא סיבה חשובה יותר ומאמינים בהשקעות בטכנולוגיה גלובלית. לכן החברות הישראליות שבהן אנו משקיעים הן חברות הנמצאות בשלבים המוקדמים ורשומות כחברות אמריקאיות". לדבריו, בקרן יש יחס חיובי לאקלים ההשקעות בישראל. "אני חושב שיש בישראל תשתית להקמת חברות בסדר גודל של נוקיה", אמר.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully