וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תל אביב: המדדים יתקשו להתרומם על רקע הדשדוש בנאסד"ק

27.3.2001 / 8:35

גם הפיגוע בירושלים לא יתרום לאווירת המסחר; פערים שליליים במניות הארביטראז'

אילן מוסנאים
ltpgt
הבורסה של תל אביב צפויה להמשיך את הדשדוש שאפיין אותה בסיום המסחר אתמול. זאת בעקבות מגמת המסחר אמש בוול סטריט, שם הנאסד"ק שב לירידות ואיבד 0.52%. הדאו ג'ונס לעומת זאת רשם עלייה של 1.92%.
lt/pgt

ltpgt
מנהל מחלקת ההשקעות של תמיר פישמן, דוד לוי, העריך כי הבורסה תתקשה להתרומם היום, על רקע הירידות אמש בנאסד"ק ולנוכח הפערים השליליים. לדבריו גם הפיגוע הבוקר בירושלים, בו נפצעו כ-6 אנשים, לא יתרום לאווירת המסחר.
lt/pgt

ltpgt
עם זאת לוי ציין כי בניגוד לעבר, שהמשקיעים היו בעיקר מושפעים מהנאסד"ק ומהמצב הבטחוני, היום המשקיעים מוטרדים בעיקר מהדו"חות החלשים לרבעון הרביעי של 2000 ומהחשש שהרבעון הנוכחי יהיה אף גרוע יותר.
lt/pgt

ltpgt
לוי ציין עוד כי המסחר בבורסה מושפע גם ממחזורי המסחר הנמוכים, שאינם מאפשרים למדדים להתרומם - אין כסף חדש שיסחוף את המדדים כלפי מעלה ולכן גם אתמול אחרי העליות של הבוקר חלה ההתמתנות.
lt/pgt

ltpgt
אחרי הירידה שנרשמה אמש במדד הנאסד"ק פותחות הבוקר מרבית המניות הדואליות את המסחר עם פערי ארביטראז' שליליים כשמניית פוליקום, שנסחרת בשווי של "רק" 1.3 מיליארד דולר, פותחת פער שלילי של 29% ואין קונים. עוד בולטות היום עם פערים שליליים מניית דלתא שנסחרת בתל אביב במחיר הגבוה ב-8.1% ממחירה בנאסד"ק, מניית אלרון 749077-MRQ עם פער שלילי של 4.2% ומניית פורמולה עם פער שלילי של 3.6%.
lt/pgt

ltpgt
לעומתם בולטת מניית אלביט עם פער חיובי של 5% מניית טבע עם פער חיובי של 2.1% ומניית אלביט מערכות עם פער של 0.9%.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully