וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הנשיא בוש חושש כי כלכלת ארה"ב במגמת ירידה; דוחף את תוכנית המסים

27.3.2001 / 9:00

סקר מראה כי 61% מהאמריקאים סבורים שבוש דואג לאינטרסים של התאגידים ולא של העובדים

רויטרס
ltpgt
הנשיא ג'ורג' בוש אמר אתמול שכלכלת ארה"ב במגמת ירידה ו"עלינו לפעול בנידון", בעודו מתכונן לשאת נאום בנוגע לרפורמות המס. דובר הבית הלבן, ארי פליישר, אמר לכתבים שהנשיא מאמין שארה"ב נמצאת ב"האטה כלכלית".
lt/pgt

ltpgt
"אני מודאג בנוגע לכלכלה", אמר הנשיא במסע בארה"ב אשר נועד לשכנע אמריקאים בנוגע לתוכנית המס. "אני חושב שהכלכלה האטה ועלינו לעשות משהו בנדון. למרות זאת, אני בטוח שהצעדים הנכונים יחזירו את הכלכלה לרמות הצמיחה שראינו בעבר", אמר הנשיא בפני עיתונאים בארוחת ערב בקנזס סיטי.
lt/pgt

ltpgt
הנשיא מנסה לשכנע את הציבור האמריקאי שתוכנית המס תוציא את כלכלת ארה"ב מההאטה בצמיחה, שהגיעה לרמה של 1.1% ברבעון האחרון של 2000, לעומת רמה של 4.8% ברבעון הראשון של 2000.
lt/pgt

ltpgt
המקטרגים, לעומתו, טוענים שתוכנית המס תסייע בעיקר לעשירים ועלולה לשלוח את ממשלת ארה"ב לגירעון. סקר קבוצת החדשות ABC News/וושינגטון פוסט שפורסם אתמול קובע ש-61% מהאמריקאים מאמינים שהנשיא דואג יותר לאינטרסים של התאגידים הגדולים מאשר מעמד העובדים. רק 11% מהנסקרים חשבו שרפורמת המס של הנשיא תביא ל"הקלה רבה ומשמעותית".
lt/pgt

ltpgt
לב הבעיה נמצא בסעיף קיצוץ מס ההכנסה, אשר צלח בקלות את בית הנבחרים אך יאלץ לעמוד במבחן הסנאט. בנוסף רוצה הנשיא לבטל את מס העיזבון ולהקטין באופן משמעותי את "קנס הנישואים" אשר משולם על ידי שני בני זוג עובדים.
lt/pgt

ltpgt
בוש בתשובה טוען שקיצוץ ה-1.6 טריליון דולר יסייע לאדם הפשוט ולעסקים הקטנים. "כאשר הכלכלה מאיטה, אנו רוצים שיהיה לכם יותר כסף בכיס, על מנת שתוכלו להמשיך להעסיק עובדים במדינה הנפלאה ביותר באמריקה", אמר הנשיא ל-10,000 אמריקאים.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully