וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מבטח שמיר מחיקות: הפסד של כ-24 מ' ש' עקב מחיקת השקעות בטכנופלס, שילוב, ויזקום ותפוז

27.3.2001 / 9:48

דו"ח המבקרים לדו"חות של ויזקום: ספק להמשך קיומה של החברה כעסק חי; הפסד של 22.4 מ' ש' ברבעון שבמבטח שמיר ירצו לשכוח; ההפסד השנתי - 8.9 מ' ש'

אלי דניאל
ltpgt
חברת מבטח שמיר , הנמצאת בשליטת מאיר שמיר, פירסמה היום את דו"חותיה הכספיים לשנת 2000. הדו"חות מצביעים על ירידה של כ-93% בהיקף ההכנסות, שהסתכמו בכ-4.5 מיליון שקל.
lt/pgt

ltpgt
הירידה בהכנסות החברה נובעת, רובה ככולה, מחלקי החברה בהפסדים שרשמו החברות הבנות (לרבות הפסד של 5.8 מיליון שקל בגין תוצאותיה של ויזקום ), מירידה בהכנסות מימון שעיקרן ירידה של כ-20 מיליון שקל ברווחים מניירות ערך, וממחיקת השקעות בטכנופלס ונצ'רס 1083419-MRQ, שילוב, תפוז ו-וויזקום, בסכום כולל של כ-24 מיליון שקל.
lt/pgt

ltpgt
המחיקה העיקרית של החברה בוצעה בטכנופלס ונצ'רס, בה מחזיקה החברה בכ-13.1% מהמניות. מבטח מחקה סך של 13.3 מיליון שקל מהשקעתה בטכנופלס. כמו כן, החברה ביצעה מחיקה של כ-4.7 מיליון שקל מהשקעתה בשילוב טכנולוגיות רפואיות, הפועלת בתחום זיהוי מחלות זיהומיות, מחיקה של כ-4.3 מיליון שקל בקבוצת תפוז אינטרנט ומסחר אלקטרוני, ומחיקה של 1.6 מיליון שקל בגין ירידת ערך השוק של ויזקום.
lt/pgt

ltpgt
חשוב לציין כי רואי החשבון של וויזקום מצאו לנכון לכלול בדו"ח המבקרים שהכינו לדו"חות הכספיים של ויזקום, הערה המתייחסת לספק בדבר המשך קיומה של החברה כעסק חי. הנהלת מבטח הביעה את התנגדותה להערה זו שכן לדעת הנהלת החברה, ההערה נסמכת על ביצועי העבר של וויזקום ולא על יכולתה העתידית.
lt/pgt

ltpgt
בסיכום שנתי, סיימה מבטח שמיר את שנת 2000 עם הפסד של 8.2 מיליון שקל, בהשוואה לרווח של 43.9 מיליון שקל שנרשם בשנת 1999.
lt/pgt

ltpgt
מאזן החברה הסתכם ליום 31 בדצמבר 2000 בכ-439.8 שקל, כאשר ההון העצמי של החברה, בניכוי הלוואות לעובדים לרכישת מניות החברה, מהווה כ-48% מהמאזן ומסתכם ב-210.6 מיליון שקל.
lt/pgt

ltpgt
בהשוואה לרבעונים הקודמים, תוצאות הרבעון הרביעי היו "קטסטרופליות". החברה רשמה ברבעון זה הפסד של כ-19.6 מיליון שקל מירידת ערך השקעותיה בחברות מוחזקות, ובשורה התחתונה הפסידה החברה ברבעון זה כ-22.4 מיליון שקל לעומת הפסד של כ-4.8 מיליון שקל ברבעון השלישי.
lt/pgt

ltpgt
מבטח שמיר הינה חברת החזקות הפועלת באמצעות חברות בנות - מבטח השקעות העוסקת באיתור וייזום השקעות, ובין השקעותיה ניתן למצוא השקעות בליפמן הנדסה אלקטרונית 428011-MRQ , ויזקום, טכנופלס, ביומאס, שילוב, תפוז; מבטח פיננסים הפועלת בתחום הביטוח והפיננסים ואשר לה החזקות בחברת סאיטקס ; מבטח נדל"ן העוסקת בתחום הנדל"ן המניב והיזמי ואשר לה החזקות באלוני חץ , דיגל השקעות , מגדלי הוד השרון ופעילות נדל"נית באנגליה.
lt/pgt

ltpgt
ניתן לציין גם, כי שווי החזקותיה של מבטח שמיר בחברות בורסאיות (מבטח פיננסים, ויזקום, ליפמן, אלוני חץ, טכנופלס, סאיטקס, גילת ודיגל) פחת מתחילת השנה ועד ליום ה-25 במארס 2001, מסך של כ-552.8 מיליון שקל לסך של 443 מיליון שקל, קרי, ירידה של כ-109.8 מיליון שקל.
lt/pgt

ltpgt
שמיר, יו"ר החברה, מסר כי "תוצאות אלה נובעות מהתאמה למחיר שוק של השקעות החברה בטכנופלס ונצ'רס ובוויזקום טכנולוגיות, ומחיקה שבוצעה במהלך השנה בקבוצת תפוז אינטרנט ומסחר אלקטרוני, וכן בשילוב טכנולוגיות רפואיות".
lt/pgt

ltpgt
שמיר הוסיף כי השקעות החברה ב-2000 גדלו בכ-60% מ-206 מיליון שקל לכ-331 מיליון שקל, ולדבריו "עובדה זו מצביעה על המשך תוכניתה האסטרטגית של החברה למקד את פעילותה בתחומי הטכנולוגיה, הביוטכנולוגיה, ההיי-טק והנדל"ן".
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully