וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שנה לאחר הגיוס בפרנקפורט: רואי החשבון של ויזקום מפקפקים בהמשך קיומה כעסק חי

27.3.2001 / 9:45

ויזקום, יצרנית העט המתרגם קוויקשנרי, דיווחה בשבוע שעבר על גידול בהפסדים ברבעון הרביעי ל-2.5 מ' דולר; גייסה בשנה שעברה 26 מ' ד'

שלומי גולובינסקי
ltpgt
דו"ח המבקרים לדו"חות הכספיים של חברת ויזקום, שמניותיה נסחרות בנויר מרקט שבפרנקפורט, כולל הערה המתייחסת לספק בדבר המשך קיומה של החברה כעסק חי, כך עולה מהדו"חות הכספיים שמפרסמת היום מבטח שמיר . הנהלת ויזקום איתנה בהתנגדותה להערה זו, והיא מאמינה שהאחרונה נסמכת על ביצועי העבר ולא על יכולתה העתידית של החברה.
lt/pgt

ltpgt
ויזקום דיווחה בשבוע שעבר על גידול בהפסדים, שהגיעו ל-2.5 מיליון דולר ברבעון הרביעי של 2000, לעומת הפסד של 1.95 מיליון דולר ברבעון המקביל ב-1999. מגמת הגידול בהפסדים באה למרות עלייה בהכנסות החברה ברבעון הרביעי, שצמחו ב-57% לרמה של 3.7 מיליון דולר. את השנה כולה סיימה ויזקום עם הכנסות של 14.9 מיליון דולר והפסד נקי של 8.5 מיליון דולר.
lt/pgt

ltpgt
ויזקום הנפיקה את מניותיה לציבור בחודש מארס 1999 וגייסה כ-26 מיליון דולר נטו. ההנפקה הניבה לבעלת השליטה בה, ליפמן 428011-MRQ , שבשליטת מבטח שמיר, רווחי הון גדולים של כ-32 מיליון שקל. מאוחר יותר החלה ליפמן לממש חבילות מניות של ויזקום ורשמה אגב כך רווחי הון של עוד כ-25 מיליון שקל.
lt/pgt

ltpgt
התוצאות המאכזבות של ויזקום הובילו לירידה תלולה במחיר המניות, מה שחייב את ליפמן לבצע מחיקה של 10 מיליון שקל בשווי החזקותיה בויזקום. המחיקה בוצעה בדו"חות הרבעון הרביעי של 2000 והעבירה למעשה את ליפמן להפסד. גם מבטח שמיר מחקה 1.5 מיליון שקל, כתוצאה מירידת ערך מניות ויזקום. כעת מחזיקה ליפמן ב-19.5% ממניות ויזקום, שנסחרות לפי שווי של 13 מיליון דולר בלבד.
lt/pgt

ltpgt
ויזקום היא יצרנית העט המתרגם קוויקשנרי, שסורק מלים מטקסט מודפס ומתרגם אותן. הטכנולוגיה החדשה שפיתחה ויזקום לאחרונה היא Input Device, כלומר, מכשיר סריקה שמשתלב בסביבת העבודה הניידת.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully