וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אירופה: מניות ציוד התקשורת מובילות את הירידות בלונדון ופאריס

27.3.2001 / 11:42

ירידה לשפל באבטלה באיטליה בחודש ינואר; בפרנקפורט נרשמת מגמת עלייה קלה בעקבות דויטשה טלקום

דפנה מאור
ltpgt
שוקי אירופה נפתחו הבוקר במגמה שלילית קלה בעקבות הירידות בנאסד"ק אמש. מניות השבבים ויצרניות ציוד התקשורת מובילות את מגמת המימושים. מדד FTSE בלונדון יורד ב-0.2%, פאריס יורדת ב-0.3%; הדקס עולה ב-0.12% בעקבות עלייה של 0.4% בדויטשה טלקום.
lt/pgt

ltpgt
המשקיעים מעריכים כי ככל שהמיתון בארה"ב ובעולם יתמשך, צפויות אכזבות נוספות להגיע מהשוק. אתמול הורידו שני בנקי השקעות מובילים בוול סטריט את תחזיותיהם למדד S&P 500 לשנת 2001, בנימוק שרווחי החברות יהיה נמוכים מתחזיות קודמות.
lt/pgt

ltpgt
הנושא העיקרי על סדר היום השבועי באירופה הוא הריבית. הבנק המרכזי של אירופה יתכנס ביום חמישי להחליט בנושא הריבית. נתונים סותרים יקשו על קבלת החלטה ברורה. מצד אחד, הצמיחה נבלמת בצורה ברורה, אך מצד שני, רמות המחירים התרוממו מעל ליעדי הבנק והאבטלה בכלכלות גוש היורו נמצאת בשפל של עשור.
lt/pgt

ltpgt
שיעור האבטלה באיטליה ירד בחודש ינואר ל-9.9% - שפל של 8 שנים, כך דיווחה הממשלה היום. איטליה היא המדינה בעלת שיעור האבטלה הגבוה ביותר מבין שבע המדינות המתועשות. העלייה בתעסוקה נבעה מהעסקת עובדים בתחום המחשבים והאינטרנט.
lt/pgt

ltpgt
מניות יצרניות ציוד הטלקום והשבבים רושמות ירידות באירופה הבוקר: אריקסון יורדת ב-1.5% לאחר שהודיעה כי תקצץ יותר מ-3,000 משרות ותסגור מפעלים בבריטניה במטרה לחסוך עלויות. מתחרתה מעבר לגבול, נוקיה, יורדת ב-2.8%. אלקטל הצרפתית יורדת ב-2.9%, יום לאחר שמנכ"לה הודיע כי הצמיחה במכירות הרבעון הראשון תסתכם ב-20% בלבד.
lt/pgt

ltpgt
יצרנית השבבים הגדולה באירופה ST יורדת ב-3.2%. אינפיניון יורדת ב-2.9%.
lt/pgt

ltpgt
רשת המסעדות הבריטית אולד אינגליש אינס נופלת ב-12% לאחר שהודיעה כי תחמיץ את התחזיות לשנה הנוכחית. הסיבה: הלקוחות ממעטים להגיע בעקבות התפשטות מחלת הפה והטלפיים.
lt/pgt

ltpgt
עליות קלות נרשמות במניות יצרניות הרכב והבנקים.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully