וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

יבואנית הרכיבים האלקטרוניים STG נפגעה מההאטה כבר ברבעון הרביעי

27.3.2001 / 12:38

הכנסות החברה ברבעון הרביעי ירדו ל-35 מיליון שקל, והרווח נפל ל-3.6 מיליון שקל

שלומי גולובינסקי
ltpgt
מרבית החברות העוסקות בשיווק רכיבים אלקטרוניים דיווחו על רבעון רביעי מצוין, ועל תחזיות קודרות לעתיד. ביבואנית הרכיבים STG שבשליטת שלמה בר , ההאטה החלה לתת את אותותיה כבר ברבעון הרביעי של השנה שעברה.
lt/pgt

ltpgt
STG סיימה את הרבעון הרביעי של השנה שעברה עם הכנסות של 35.7 מיליון שקל, ירידה לעומת הכנסות של כ-40 מיליון שקל ברבעון השלישי. בשורה התחתונה נרשמה ירידה ברווח הנקי ל-3.6 מיליון שקל, ירידה של כ-30% ביחס לרווח הנקי שנרשם ברבעון השלישי.
lt/pgt

ltpgt
הסיבות לירידה במכירות ידועות. STG, כמו מרבית מתחרותיה בתחום, סובלת מההאטה בשוק התקשורת העולמי, שבאה לידי ביטוי בביטול ודחיית הזמנות מצד הלקוחות, ובהקטנת מלאים. מצב זה החל, כאמור, ברבעון הרביעי של 1999 והוא נמשך ביתר שאת גם ברבעון הראשון של 2001.
lt/pgt

ltpgt
את השנה כולה סיימה STG עם הכנסות של 137 מיליון שקל, ורווח נקי של 16 מיליון שקל, גידול של 77% ביחס לרווח הנקי שנרשם ב-1999. מרבית הכנסות החברה נובעות ממכירת מוצרים, והיתרה מעמלות בגין התקשרויות שמבצעת STG עם ספקי רכיבים, בשם לקוחותיה.
lt/pgt

ltpgt
אבל הסיפור המעניין ב-STG דווקא לא מופיע בדו"חות. מדובר בסיום הסכסוך בין בר, בעל השליטה בחברה, לבין רות שולמן, אלמנתו של גיורא שולמן, ממייסדי החברה. שולמן דרשה מבר לחלק דיווידנדים לבעלי המניות של החברה על חשבון הרווחים הגדולים שצברה. בר התנגד בטענה שחלוקת דיווידנים תפגע באיתנות החברה.
lt/pgt

ltpgt
הסכסוך בין שולמן לבר הסתיים כשהראשונה מכרה לבסוף את החזקותיה בחברה (20%) לבר, שמחזיק כעת ב-78% ממניות החברה. שולמן קיבלה תמורת מניותיה 23 מיליון שקל. מיד לאחר שהשלים את הרכישה, החליט בר לחלק דיווידנד ענק של 41 מיליוןן שקל, שהזרים לכיסו של בר 32 מיליון שקל.
lt/pgt

ltpgt
חלוקת הדיווינד הגדול הורידה את הכנסות המימון של STG ל-2.5 מיליון שקל, לעומת הכנסות מימון בהיקף של 4.1 מיליון שקל. יתרת המזומנים בקופתה של החברה מסתכמת כעת בכ-5.4 מיליון שקל.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully