וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מותגי האלכוהול הגדולים בעולם מציגים צמיחה אפסית ב-2000 נוכח מיזוגים בתעשייה

27.3.2001 / 12:45

מאה מותגי המשקאות החריפים הנמכרים ביותר רשמו היקף מכירות עולמי של 49.6 מיליארד דולר

סוכנויות הידיעות
ltpgt
בשנת 2000, שהיו בה מיזוגים רבים, הציגו מותגי האלכוהול הגדולים בעולם נתונים של צמיחה אפסית במכירות. כך מדווח ה"וול סטריט ג'ורנל".
lt/pgt

ltpgt
למרות שההוצאות גדלו בקרב חלק מהחברות על פרסום ושיווק, מאה מותגי המשקאות החריפים הנמכרים ביותר רשמו היקף מכירות עולמי של 49.6 מיליארד דולר ב-2000, המשקפים עלייה זעומה בלבד מ-49 מיליארד דולר בשנת 1999, זאת לפי נתוני אימפקט דאטהבנק העוסק במחקר בענף.
lt/pgt

ltpgt
Jim Beam, יחידת המותגים של פורצ'ון ברנדס, צברה מעט גובה הודות לעסקה האחרונה שלה עם Vin & Sprit הנמצאת בבעלות ממשלת שוודיה, להפצת וודקה אבסלוט. בשנה שעברה עלתה וודקה אבסלוט מהמקום השביעי לחמישי בדירוג, ודחקה למטה את מותג ג'וני ווקר (תווית אדומה).
lt/pgt

ltpgt
חברת דיאגאו הבריטית, קונצרן האלכוהול הגדול בעולם, ראה איך שניים מהמותגים שלו, גורדון וודקה וג'ילביס ג'ין, נופלים מרשימת ה-100 הגדולים. בשנה שעברה סיכמה דיאגאו עם חברת פרנו ריקארד הצרפתית לרכוש ולפצל את פורטפוליו המשקאות הנרחב של חברת סיגראם תמורת 8.2 מיליארד דולר. ברגע שיוסדרו ענייני הרגולציה, מצפים בדיאגאו להוסיף לפורטפוליו שלהם מותגים כמו קפטיין מורגן רום, הגדל במהירות, ורויאל ויסקי. כמו כן, השלמת רכישת סיגראם תעניק לפרנו ריקארד 11 מותגים מרשימת ה-100 המובילים, לעומת 6 שהחזיקה בהם ב-1999.
lt/pgt

ltpgt
למרות כל זאת, חלק מהאנליסטים בתעשייה מטילים ספק באם פרנו ריקארד, שלה תשתית מצומצמת בארה"ב, מצוידת כנדרש כדי להגדיל את המכירות הביתיות של מותגי סיגראם, כמו הוויסקי של שיוואס ריגאל והקוניאק של מרטל. למרות שתנאי הכלכלה הנחלשת בארה"ב ובעולם כולו מאיימים לדלל את המכירות לטווח הקצר בתעשיית האלכוהול, מנכ"ל קבוצת דיאגו, פול ס. וולש, אמר לאחרונה כי החברה לא ראתה כל עדות להאטה במכירותיה.
lt/pgt

ltpgt
במקום הראשון בין עשרת המותגים המובילים בתעשייה נמצא מותג סטוליצ'ניה עם היקף מכירות של 1,960 מיליון דולר בשנת 2000 (לפי ערך מחיר קמעונאי). במקום השני מדורג מותג בקארדי עם היקף מכירות של 1,820 מיליון דולר, ובמקום השלישי - סמירנוף עם היקף מכירות של 1,815 מיליון דולר.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully