וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שלום משך במפתיע את הצעות החוק לביטול החוקים הפופוליסטיים - וחוקים בעלות 3 מיליארד ש' נכנסו לתוקף

27.3.2001 / 15:59

בשעות אלה מתנהלים דיונים קדחתניים אצל שר האוצר בניסיון לגבש מהלך שיחלץ את הממשלה מהסבך; אם לא תעבור הצעת חוק התקציב עד יום חמישי בחצות תתפזר הכנסת

כתב TheMarker.com
ltpgt
בדיון סוער שהתקיים בוועדת הכספים של הכנסת על החוק לביטול הצעות החוק הפרטיות הפופוליסטיות, תמכו רוב חברי וועדת הכספים בפיצול והוצאתם מחוץ לחוק של 4 חוקים העוסקים במתן הטבות במיסוי לנגב ולירושלים.
lt/pgt

ltpgt
בתגובה ובצעד מפתיע ודרמטי, הודיע שר האוצר באמצעות ראשי אגף התקציבים, כי הוא מושך את כל הצעות החוק מוועדת הכספים. כתוצאה מכך, נכנסו למעשה לתוקף כל החוקים הפופוליסטיים בעלות מימון של כ-3 מיליארד שקל.
lt/pgt

ltpgt
כתוצאה מכך, הפסיק יו"ר הוועדה, חבר הכנסת ישראל כץ, את הדיון והכריז על הפסקה בת שעתיים כדי לאפשר לאנשי אגף התקציבים לקיים דיונים עם שר האוצר ולהחליט אם לחזור בהם ממשיכת החוק כולו. מראני אמר ל-TheMarker.com שבמצב העניינים הזה לא יהיו בתקציב מקורות מימון לחקיקה הפופוליסטית ואין הוא רואה אפשרות להעלות את התקציב להצבעה.
lt/pgt

ltpgt
שר האוצר סילבן שלום אמר כי התהליך המתרחש עתה הוא תהליך התפוררות של הקואליציה והזכיר כי אם לא תעבור הצעת חוק התקציב עד יום חמישי בחצות תתפזר הכנסת ויהיו בחירות חדשות.
lt/pgt

ltpgt
כאמור, בשעות אלה מתנהלים דיונים קדחתניים אצל שר האוצר בניסיון לגבש מהלך שיחלץ את הממשלה מהסבך.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully