וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חברת הנדל"ן קלד"ש ממשיכה להעיק על פועלים השקעות: הפסידה בשנה החולפת 14.8 מיליון שקל

27.3.2001 / 15:49

קלד"ש נמכרה לפועלים השקעות ב-35 מיליון דולר על ידי בעלי השליטה של הקבוצה לפני 4 שנים

שלומי גולובינסקי
ltpgt
הדו"חות שפירסמה היום פועלים השקעות מצביעים על הפסד רבעוני של 35.2 מיליון שקל. מרבית ההפסד נגרמה ממחיקת ני"ע סחירים שבידי הקבוצה, אבל חלק לא מבוטל מההפסד ניתן לזקוף גם לחובת חברת הנדל"ן המפסידה קלד"ש.
lt/pgt

ltpgt
למעשה, היחידים שראו רווח מקלד"ש הם בעלי המניות שלה, ובראשם אביגדור קלנר, אהרן דברת ויצחק שרם, שמכרו את החברה לידי פועלים השקעות (שנמצאת כמובן בשליטתם) ב-1996, בתמורה להקצאת מניות של פועלים השקעות. המניות מומשו מיד בהצעת מכר.
lt/pgt

ltpgt
החבורה, שכללה גם את עו"ד יגאל ארנון, התעשיין דב לאוטמן, משפחת שטראוס, משפחת בורנשטיין (מטמפו) ודב יודקובסקי, קיבלה לידיה 35 מיליון דולר, והשאירה את פועלים השקעות והציבור להתמודד עם החברה הכושלת.
lt/pgt

ltpgt
קלד"ש סיימה את הרבעון הרביעי של השנה עם הפסד של 5.7 מיליון שקל, בהשוואה להפסד של 2.3 מיליון שקל ברבעון המקביל. עיקר הגידול בהפסד נובעת מהפרשה לירידת ערך מלאי בפרויקט בנייה בירושלים, ומעלייה בהוצאות המימון של החברה.
lt/pgt

ltpgt
את השנה כולה סיימה קלד"ש עם הפסד של 14.8 מיליון שקל, שמהווה צמיחה של 70% ביחס להפסד של 8.7 מיליון שקל שרשמה החברה ב-1999.
lt/pgt

ltpgt
הכנסות קלד"ש בשנה החולפת הסתכמו ב-54 מיליון שקל, המהווים צמיחה של 21% ביחס להכנסות שנרשמו ב-1999. עיקר הגידול בהכנסות נובע מהכנסות קניון M הדרך, שהחל לפעול ברבעון הראשון של 2000, ומגידול בהנכסות מתחלופת יחידות נופש.
lt/pgt

ltpgt
מאז הקמתה הניבה קלד"ש לפועלים השקעות הפסדים מצטברים של 65 מיליון שקל. כעת רשומה קלד"ש בספרי פועלים השקעות לפי עלות של 62 מיליון שקל.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully