וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פועלים השקעות הפסידה על הנייר 93 מיליון שקל מהשקעה במניות של עצמה

27.3.2001 / 16:25

וזה לא הכול: פועלים השקעות מופסדת ב-60 מיליון שקל על השקעתה באורלייט ובכ-25 מיליון שקל על השקעות קבע אחרות

שלומי גולובינסקי
ltpgt
קבוצת פועלים השקעות מחקה ברבעון הרביעי של 2000 השקעות בניירות ערך סחירים בהיקף של כ-30 מיליון שקל. בנוסף, נראה כי אם גם בטווח הקצר תימשך האווירה השלילית בשוק ההון, תיאלץ פועלים השקעות לבצע מחיקות נוספות - גדולות הרבה יותר.
lt/pgt

ltpgt
כבר כיום מופסדת פועלים טכנולוגיות, שהיא חברה בת בבעלות מלאה של פועלים השקעות, על ההשקעה שביצעה במניות החברה האם. פועלים טכנולוגיות מחזיקה ב-23.1% ממניות פועלים השקעות, אותן רכשה ב-225 מיליון שקל. שווי המניות כיום בשוק עומד על כ-132 מיליון שקל - כך שפועלים טכנולוגיות מופסדת "על הנייר" בינתיים בכ-93 מיליון שקל.
lt/pgt

ltpgt
גם באחוזים מדובר במספרים גדולים. פועלים טכנולוגיות מופסדת בשיעור של 60% על ההשקעה במניות החברה האם, וכדי ששווי החזקותיה יחזור לגבולות הסביר - על מניות פועלים השקעות לטפס בכ-150%.
lt/pgt

ltpgt
וזה לא הכול. פועלים השקעות עצמה מופסדת על הנייר (שוב, בינתיים) על השקעה שביצעה במניות החברה הבת אורלייט . מניות אורלייט רשומות בספרי פועלים השקעות לפי עלות של 131 מיליון שקל, כאשר שוויין כיום בשוק עומד על כ-71 מיליון שקל. מדובר, אם כן, בהפסד על הנייר של כ-60 מיליון שקל.
lt/pgt

ltpgt
חוץ מזה מופסדת פועלים השקעות בעוד 25 מיליון שקל על השקעות בניירות ערך שרשומות בספרי החברה כהשקעות קבע אחרות. שווי השוק של השקעות הקבע האחרות של פועלים השקעות מסתכם בכ-78 מיליון שקל, בעוד שהשווי בספרים עומד על 95 מיליון שקל.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully